در آزمایشگاه هایی که گاز نیست استفاده از چراغ الکلی امری ایده آل است . در این محیط ها از الکل معمولی به منظور تولید شعله ی فاقد دود و بدون ته نشین استفاده می شود .

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات چراغ الکلی

 

 

خنک بودن این شعله به نسبت شعله ی چراغ بونزن بیشتر است . یک چراغ الکلی یک محفظه ی شیشه ای استوانه ای دهان گشاد با یک درپوش ویژه می باشد که در خود یک فتیله ی نخی گرد را نگه می دارد . اکثر چراغ های الکلی درپوش دیگری را نیز دارند که در بالای فتیله قرار می گیرد تا آن را خاموش کرده و جلوی تبخیر سوخت الکلی را هنگامی که به کار گرفته نمی شود ، بگیرد . کشیده شدن الکل درون محفظه به داخل فتیله توسط عمل مویینگی صورت می گیرد و به دنبال رسیدن به هوا تبخیر می شود . بخاری که شکل می گیرد مشتعل شده و با دمایی بین 500 و 900 درجه ی فارنهایت می سوزد که باید خاطر نشان کرد که این دما بستگی به محل شعله دارد . چراغ های الکلی معمولا هنگامی به کار گرفته می شوند که ، برای پروژه هایی نظیر کار با چوب ، آزمایش های آزمایشگاهی یا گرم کردن چیزی به منظور یک پروژه ی خاص ، حرارت اندکی مورد نیاز است .

آنچه درباره چراغ الکلی باید بدانیم

  • چراغ الکلی معمولا به علت وزن فوق العاده سبک و ساختار ساده ای که دارد به عنوان جایگزین چراغ بونزن به کار گرفته می شود و جا به جایی آن به سادگی با دست صورت می گیرد .
  • چراغ الکلی یک نوع طراحی اجاق گاز با یک مشعل است که نیازی به تنظیم فشار سوخت ندارد و سوخت در مشعل قرار گرفته و می سوزد تا هنگامی که به پایان برسد یا خود کاربر آن را خاموش کند .
  • امکان روشن کردن چراغ الکلی هم با سوخت مایع و هم جامد وجود دارد .
  • نام دیگر این چراغ ها ، اجاق گاز های کوله پشتی است که دلیل آن وزن فوق العاده سبکشان می باشد .
  • استفاده از آن ها معمولا در سفر های طولانی مزیت کم کردن وزن بار را دارد .
  • امکان این نیز وجود دارد که چراغ های الکلی در درپوش های مهر و موم کننده ی جا گیرند تا سوختی که چراغ را پر کرده است با قرار دادن درپوش آن روی آن به راحتی جا به جا شود تا مشعل داغ نسوزد چون در غیر این صورت امکان آسیب دیدن درپوش وجود دارد .
  • ساختار چراغ الکلی تنها از سه قطعه می باشد یعنی یک مشعل ، یک محفظه ی سوخت و یک پشتیبان برای قرار دادن چراغ روی آن .
  • وزن این دستگاه ها معمولا چیزی بین 30 تا 60 گرم می باشد تا برای حمل در کوله پشتی وزن آن به حداقل برسد .

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات چراغ الکلی

 

 

قیمت چراغ الکلی

برای اطلاع از قیمت چراغ الکلی می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

 

دیدگاه ها بسته شده است