لوله آزمایش یا همان لوله کشت یا لوله نمونه ، یکی از شیشه آلات آزمایشگاهی متداول می باشد که از یک شیشه یا پلاستیک لوله ای شکل با طولی به اندازه یک انگشت که بالای آن باز است تشکیل شده است و انتهای آن معمولا دایره ای شکل و به شکل U می باشد.

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات انواع لوله آزمایش

 

به لوله های آزمایش بزرگی که مختص جوش آوردن مایعات می باشند، لوله جوش آوردن می گویند.

انواع مختلفی از لوله های آزمایش با طول و پهنای مختلف وجود دارند که در اغلب آنها بخش بالایی لبه دار و بخش انتهایی پهن است تا کمک به ریختن درست مایعات به داخل لوله کند، در برخی منابع آزمایشگاهی به این اشاره شده که حضور لبه باعث تمایز بین یک لوله آزمایش و یک لوله ی کشت می شود. یک لوله آزمایش یا دارای کفی گرد, پهن یا مخروطی است. بعضی از این لوله ها طوری ساخته شده اند که روی آنها یک سرپیچ یا درزگیر شیشه ای قرار داده شود. اغلب لوله های آزمایش از شیشه یک دست ساخته شده اند و بالای شیشه ی آنها به رنگ سفید لعاب داده شده اند.

کاربردهایی که لوله آزمایش دارد

  • شیمی دانها به طور فراوان از لوله های آزمایش برای نگه داری, مخلوط کردن و یا گرما دادن مقادیری از مواد شیمیایی مایع یا جامد مخصوصا برای ارزیابی یا آزمایش های کمی استفاده می شوند. کف گرد و اطراف صاف لوله آزمایش باعث می شود که زمان ریختن مایعات، از بین رفتن ماده به حداقل رسیده و تمیز کردن آن آسان تر شود و بررسی محتویات نیز به راحتی انجام شود. همچنین گردن باریک و دراز لوله های آزمایش باعث آهسته سازی پخش بخارها یا گازها در محیط شود.
  • با یک لوله آزمایش پرشده با آب که به درون یک لیوان آزمایشگاهی سر و ته می شود، غالباً برای گرفتن گازها، مثلا در موارد مربوط به الکترولیز، مورد استفاده قرار می گیرد.
  • اغلب اوقات در زیست شناسی از لوله های کشب برای کشت دادن انواع مختلف میکرو ارگانیسم های زنده ماننده باکتری ها, قارچ ها, جوانه ها, قلمه های گیاه و… استفاده می شود، در علوم پزشکی و جم شناسی نیز برای نگهداری نمونه های خون و یا مایعات دیگر از لوله آزمایش استفاده می شود. اغلب اوقات نیز برای نگهداری موقتی نمونه های شیمیایی و زیستی از لوله های آزمایش با یک درزگیر استفاده می شود.
  • استفاده دیگر از لوله آزمایش برای جمع آوری نمونه های خون انسان است.

 

 

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات انواع لوله آزمایش

 

قیمت لوله آزمایش

برای اطلاع از قیمت لوله آزمایشگاهی می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است