زمان انتخاب دستگاه رفراکتومتر از دستگاه های آزمایشگاهی که با نیاز های شما بهترین هماهنگی را داشته باشید ، بایستی مواردی را در نظر داشت . این موارد شامل قیمت ، دقت ، کنترل دما ، نوع و مقدار نمونه ، محیط کاری و غیره می شود . اگر به دنبال یک رفراکتومتر دستی ارزان هستید ، نگاهی به رفراکتومتر های دستی تصویری ما داشته باشید یا مدل های قیمت تر ، ولی با این وجود ارزان ، مدل دستی دیجیتال تمام خودکار را بررسی کنید .

اگر به دنبال یک رفراکتومتر دقیق تر برای قرارگیری بر روی کف کارخانه یا آزمایشگاه هستید ، ما گزینه های متنوعی در اختیار داریم که با اکثر نیاز ها در زمینه ی صنعت غذایی ، دارویی ، روغن ، مواد شیمیایی آزمایشگاهی و سایر صنعت ها سازگاری دارند و هم چنین مدل های پیشرفته تر برای اندازه گیری گاز ها و بخار ها ، لنز های تماسی یا محتوای آب قرنیه در طول جراحی چشم .

کاربرد های بسیاری برای رفراکتومتر ها در صنعت قند وجود دارد و اگر یک سیستم ترکیبی از رفراکتومتر و پلاریمتر برای اندازه گیری محتوای قند ، خلوص ظاهری قند یا آلودگی دکستران دارید ، برای صنعت قند ، هم چنین کالریمتری را تولید شده است که برای اندازه گیری های رنگ به صورت اختصاصی ساخته شده است .

دما تقریبا همواره در رفراکتومتری مهم است . تمامی رفراکتومتر های خودکار ، به عنوان مثال مدل اهداف کلی سری GPR 12-70 ، شامل مقیاس های اصلاح شده ی دمایی از پیش برنامه ریزی شده Brix ( اصلاح بر اساس پیشنهادات شرکت I.C.U.M.S.A صورت می گیرد ) می شود یا آن را می توان توسط کاربر برای اصلاح قرائت شاخص انکسار ( RI ) ، اگر ضریب دمایی مشخص است ، برنامه ریزی کرد . برای دقیق ترین قرائت ها ، کنترل دما معمولا نیاز است ، انجام این کار را می توان توسط به جریان در آوردن مایع از یک thermo-circulator ( سری GPR 12-70 ) یا توسط کنترل الکتریکی دما به صورت داخلی که در رفراکتومتر های PTR ما و سری TCR ما دیده می شود ، انجام داد . TCR و PTR می توانند به ترتیب در دمایی حداکثر تا 40 یا 50 درجه ی سانتیگراد کار کنند.

برای کاربرد های دما بالا مدل GPR 12-70E کنترل الکتریکی دما تا حداکثر 100°C را فراهم می کند .

محدوده و دقت انواع رفراکتومتر

اکثریت رفراکتومتر های رومیزی برای کنترل معمول کیفی عبارتند از رفراکتومتر های نوع زاویه بحرانی – رفراکتومتر آشنای ” Abbe ” یک رفراکتومتر زاویه بحرانی است . این ابزار برای اندازه گیری شاخص انکساری ( RI ) یا Brix در طول طیف وسیعی از مایعات متداول استفاده شده ایده آل هستند از محلول نمکین رقیق یا نوشیدنی های سبک گرفته تا روغن ها یا مرباها و ژله ها .

بهترین رفراکتومتر های زاویه بحرانی تا 5 رقم اعشار RI یا دو رقم اعشار Brix را می خوانند . گسترده ترین ابزار ما رفراکتومتر های PTR و GPR هستند . مدل TCR ما دارای دقت بالا ولی محدوده ی کوتاه تر است ، محدود به 0 تا 95% Brix ( یعنی RI 1.33 تا 1.53 ) . دقیق ترین رفراکتومتر زاویه بحرانی ما مدل TMR 33-37 با یک محدوده 0 تا 25% Brix است . رفراکتومتر لیزر گازی GRI حتی دقت بالاتری دارد که RI گاز ها و بخار ها ، و نه مایعات ، را توسط یک روش اینترفرومتریک اندازه گیری می کند .

رفراکتومتر ها در اندازه ها ، اشکال ، قابلیت ها و قیمت های مختلف دیده می شوند . بعضی از خوانندگان ممکن است از رفراکتومتری به عنوان یک روش آنالیز ” پیشرفته ” یا تکنیک تخصصی برای اندازه گیری آنالیت های خاصی نظیر قند در آب یاد کنند . روز به روز ، مهندسین علوم پردازش و آزمایشگاهی بیشتری از رفراکتومتری به منظور اندازه گیری سریع ویژگی های کیفی اصلی استفاده می کنند که تحت شرایط معمولی نیاز به ارزیابی طولانی تر یا تجهیزات به شکل بارزی گران قیمت تر دارند .

5 علامت نشان دهندۀ سرویس کردن یا تعویض رفراکتومتر

 

  • اندازه گیری های شاخص انکساری برای ابزار فعلی شما دیگر دقیق نیست یا برای کاربرد شما دقت کافی را ندارد .
  • شما آزمایشی را با مواد سخت شروع کرده اید و بازار فعلی شما برای تحمل ریزش مواد خورنده و غیره ساخته نشده است .
  • نوع رفراکتومتری که در حال حاضر دارید ، یا رومیزی ، دستی یا خطی ، مناسب کاربرد ها یا مجموعه ی شما نیست .
  • شما با اشتباهات مرتبط با ابزار در رفراکتومتر منشور هموار برخورد کرده اید . گرچه این اشتباهات می توانند به دلیل تمیز کردن اشتباه ، کاربرد اشتباه آنالیت بر روی سطح منشور و کنترل ضعیف دما باشد . اگر اغلب اوقات به این اشتباهات بر می خورید ، شاید خواسته باشید یک رفراکتومتر با قابلیت های ” هوشمند ” و یا سیستم خنک کنندگی Peltier بخرید .
  • رفراکتومتر شما به سایر ابزار های آزمایشگاهی شما ، نظیر pH متر ها یا پلاری متر ها ، متصل نمی شود یا این امر به خوبی صورت نمی گیرد .

 

5 سوال مهم در خرید رفراکتومتر

 

  • محدوده ی قرائت هایی ( از کم تا بالاترین ) که این ابزار می تواند داشته باشد چه مقدار است ؟ این امر به شما کمک خواهد کرد که مطمئن شوید رفراکتومتر مورد نظر شما با کاربرد دلخواه شما همخوانی دارد .
  • قرائت رفراکتومتر و درک آن چقدر می تواند ساده باشد ؟ به خصوص این قضیه اگر کاربران اصلی مبتدی هستند ، بسیار مهم است .
  • دمای کالیبراسیون رفراکتومتر چه دمایی است ؟
  • کالیبره کردن رفراکتومتر چقدر آسان است ؟ آیا باید یک مایع کالیبراسیون خریداری شود ، یا شما می توانید با آب مقطر آن را کالیبره کنید ؟ آیا کالیبره کردن با یک دسته ، شاخص مدرج یا پیچ تنظیم صورت می گیدر ؟
  • تمیز کردن دستگاه چقدر آسان است ؟

 

قیمت رفراکتومتر

برای اطلاع از قیمت رفرکتومتر می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است