ارائه دهندگان این محصول


سولفات کلسیم ترکیبی معدنی با فرمول CaSO4 و هیدرات های مرتبط است . این ترکیب معدنی در شکل γ-anhydrite ( شکل فاقد آب ) خود به عنوان یک دسیکانت ( خشک کننده ) به کار گرفته می شود . یک نوع هیدرات خاص که به اسم گچ پاریس معروف است و شکل دیگری از آن که به شکل طبیعی به فرم سنگ گچ معدنی به چشم می‎خورد . این ترکیب معدنی در صنعت بسیار مورد استفاده قرار می‎ گیرد . تمامی اشکال آن جامد و به رنگ سفید هستند که میزان حلالیت آن ها در آب کم است . سولفات کلسیم باعث ایجاد سختی دائمی در آب می شود .

 

کاتالوگِ مواد شیمیایی مرک

 

ساختار های گوناگون سولفات کلسیم

این ترکیب در سه سطح هیدراسیون دیده می شود :

  • حالت بدون آب ( نام معدنی ( anhydrite ) با فرمول CaSO4
  • دی هیدرات ( نام معدنی ” سنگ گچ ” ) با داشتن فرمول CaSO4(H2O)2
  • همی هیدرات با فرمول CaSO4(H2O)5 ، همی هیدرات های خاص گاهی اوقات مشخص می شوند یعنی : آلفا – همی هیدرات و بتا – همی هیدرات .

کاربرد های سولفات کلسیم

کاربرد مهم این ترکیب معدنی در تولید گچ پاریس و گچ است . به این دلیل می توان از آن در این موارد استفاده کرد که یک گچ قابل تغییر به دنبال هیدراسیون به وجود می آورد و در قالب یک همی هیدرات سخت می شود . هم چنین با توجه به میزان حلالیت بسیار کم سولفات کلسیم در آب ، ساختار به وجود آمده حل نمی شود .

واکنش های هیدراسیون و دهیدراسیون

با توجه به تبدیل گچ حرارت دیده به ماده ی معدنی که اندکی دهیدراته شده است ، به نام همی هیدرات سولفات کلسیم ، آن را گچ آهکی شده و گچ پاریس می نامند .

دیگر جنبه های کاربردی

هیدرات ها به عنوان یک منعقد کننده در محصولاتی همانند با توفو ( tofu ) به کار گرفته می شود .

تا دهه ی 70 میلادی ، مقادیر تجاری سولفوریک اسید از شکل بدون آب سولفات کلسیم تولید می شدند . بدون ترکیب با سنگ نفت یا خاک آهک ، و گرما دادن ، سولفات گاز دی اکسید گوگرد را آزاد می کند ، پیش ماده ای در تولید اسید سولفوریک ، این واکنش هم چنین سبب به وجود آمدن سیلیکات کلسیم ، پیش ماده ای در تولید سیمان ، می شود .

هنگامی که این ترکیب تحت یک مشتق مشخص کننده ی رنگ به نام Drierita فروخته می شود ، به دلیل اشباع شدن با کلرید کبالت ( II ) به رنگ آبی یا صورتی می گراید که به عنوان یک نشانگر رطوبت به کار گرفته می شود .

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی سولفات کلسیم مرک از کمپانی merck آلمان و نیز سولفات کلسیم سیگما آلدریچ موجودند

قیمت سولفات کلسیم

برای اطلاع از قیمت کلسیم سولفات می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است