در زمان انتخاب نوع تیغ میکروتوم باید به مواد و آماده سازی نمونه ها و به علاوه پیش نیاز های نهایی نمونه ( همانند با ضخامت برش و کیفیت آن ) دقت کرد.

طراحی تیغ میکروتوم و شکل های مختلف برش

به صورت کلی ، دسته بندی تیغ ها بر پایه ی شکل تیغ ها است که ممکن است در یکی از دسته های مقعر صفحه ای ، سه گوش یا قلمی شکل واقع شوند .

تیغ میکروتوم مقعر صفحه ای بی نهایت تیز ولی ظرافت بالایی نیز دارند و در نتیجه فقط در رابطه با نمونه های بسیار نرم استفاده می شود . تیغ های سه گوش تا اندازه ای پایدار تر هستند و آن ها در رابطه با موادی که نسبتا جنس سختی دارند ، همانند با برش نمونه اپوکسی یا سیروژنیک ، به کار گرفته می شوند . در پایان تیغ نوع قلمی با داشتن لبه ی ضخیم خود سبب افزایش میزان پایداری تیغ شده ولی در همین حین میزان قدرت ضروری برای برش بسیار بیشتر خواهد بود .

در رابطه با اولترا میکروتوم ها ، تیغ های الماس یا شیشه ای لازم است ، بنابراین پهنای برش تیغ در حد چند میلی متر است و در نتیجه به نسبت تیغ های کلاسیک میکروتوم به صورت آشکاری کوچک تر است . تیغ های شیشه ای اغلب اوقات به وسیله ی میله های شیشه ای ظریفی با استفاده از دستگا های شکاف دهنده ی ” تیغ ساز ” ساخته می شوند . تیغ های شیشه ای ممکن است به منظور مهیا سازی اولیه ی نمونه استفاده شوند در حالی که از تیغ های الماسی به منظور برش دادن نهایی استفاده می شود . تیغ های شیشه ای ممکن است کانال های کوچکی داشته باشند که به وسیله ی نوار پلاستیکی ایجاد شده که با آب ، برای شناور شدن نمونه به منظور جمع آوری در وقتی دیگر ، پر می شوند . ساخت تیغ های الماسی ممکن است به صورتی باشد که چندین کانال در اختیار داشته باشند و بنابراین به انجام چنین روش جمع آوری اجازه دهند .

پیشنهاداتی در خصوص استفاده از تیغ میکروتوم

  • برای به حداکثر رساندن میزان تیزی لبه ی تیغ ، از یک تیغ قدیمی به منظور تراشیدن اولین بخش تیغ خود استفاده کنید .
  • به منظور به حداکثر رسانی کارآیی برش تیغ میکروتوم به شکل دائم پارافین را از روی قسمت جلو و عقب تیغ حذف کنید .
  • با توجه به نوع ساختار بافتی که بایستی برش بخورد ، ممکن است امکان استفاده از سوی دیگر تیغ را نیز داشته باشد تا طول عمر آن را افزایش دهید .
  • تنظیم تیغ میکروتوم در زاویه ی آزاد مناسب نه تنها به صورت واضحی نتیجه ی به دست آمده را بهتر می کند بلکه عمر لبه ی تیغ را نیز افزایش می دهد .
  • لبه ی تیغ میکروتوم خود را تیز نگه دارید . حتی با مهارت ترین تکنولوژیست ها قادر به این نیستند که بر مشکلات به وجود آمده به وسیله ی یک تیغ کند یا ضعیف غلبه کنند .
  • بر پایه ی زاویه ی حاده ی به دست آمده در فرآیند دوباره شایسته سازی ، توصیه ی ما استفاده از زاویه ی آزادی بین 6 تا 8 درجه است .
  • هنگامی که تیغ شما به بلوغ ابعادی خود می رسد ، یعنی پهنای سطح تیغ از 8/7 یک اینچ کمتر می باشد ، استوار کردن تیغ در پایه سخت است . قرار دادن یک قلم شش ضلعی در پایه ی تیغ در پایه نقش یک پر کننده را ایفا خواهد کرد و پشتیبانی لازم را برای آن مهیا خواهد کرد .

 

قیمت تیغ میکروتوم ؛

برای اطلاع از قیمت تیغ میکروتوم می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است