از بین ابزار های تشخیصی پایه می توان نوار ادرار را نام برد که برای مشخص سازی تغییرات پاتولوژی در ادرار بیمار در بحث بررسی استاندارد ادرار استفاده می شود . قیمت های مختلف یک نوع استاندارد نوار ادرار می تواند از حداکثر 10 عدد معرف یا پد شیمیایی گوناگون شکل گرفته باشند که در زمان غوطه ور شدن در نمونه ی ادرار بیمار و بعد از آن به بیرون کشیدن آن ، واکنش نشان می دهد ( این امر به صورت تغییر رنگ خواهد بود ) .

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات نوار ادرار

 

 

این تست آزمایشگاهی اغلب اوقات چیزی بین 60 تا 120 ثانیه پس از غوطه ور شدن قرائت می شود ، با آن که تست های ویژه ای هم هستند که به مدت طولانی تری نیاز دارند . تست معمول ادرار در نوار ادرار چند پارامتری اولین مرحله در معین سازی طیف گسترده ای از امراض است . این آنالیز شامل تست به منظور بررسی حضور پروتئین ، گلوکز ، کتون ها ، هماگلوبین ، بیلی روبین ، اورو بیلینوژن ، استون ، نیتریت و لکوسیت ها و هم چنین تست pH و گرانش خاص یا برای تست عفونت به وسیله ی پاتوژن های گوناگون می شود .

نوار ادرار موارد زیر را در بر می گیرد

نوار ادرار یا نوار را شامل می شود که جنس ساخت آن از پلاستیک یا کاغذ با پهنایی در حدود 5 میلی متر است ، به صورتی که نوار های پلاستیکی پد هایی دارند و با استفاده از مواد شیمیایی آزمایشگاهی آبستن شده که با ترکیبات موجود در ادرار واکنش نشان داده و رنگ متمایزی را شکل می دهند . در خصوص نوار های کاغذی ، واکنش دهنده به شکل مستقیم به درون کاغذ جذب می شوند . نوار های کاغذی اغلب اوقات برای ایجاد واکنش با معرف به خصوصی می باشند ( به عنوان نمونه به منظور اندازه گیری مقدار pH ) ، در صورتی که نوار های دارای پد به معین سازی چندین پارامتر به شکل هم زمان اجازه می دهند .

نوار ادرار هایی به چشم می خورند که در رابطه با اهداف به خصوصی استفاده می شوند ، همانند با نوار های کمی که تنها قابلیت مشخص سازی مثبت یا منفی بودن نمونه را دارند ، یا نوار های نیمه کمی که آن دسته از نوار هایی به شمار می روند که علاوه بر مهیا سازی یک واکنش منفی و مثبت هم چنین تخمینی از نتیجه ی کمی را در اختیار کاربر قرار می دهند ، در این عامل دوم واکنش های رنگی تقریبا متناسب با غلظت ماده ی تست شونده در نمونه هستند . خواندن نتایج به دست آمده به وسیله ی مقایسه ی رنگ پد ها با مقیاس رنگی معین شده توسط تولید کننده انجام می شود ، در نتیجه به تجهیزات اضافی نیازی نیست .

این نوع از آنالیز در کنترل و نظارت بر بیماران دیابتی بسیار متداول است . مدت زمان صرف شده برای نمایان شدن نتایج تست بر روی نوار ادرار ممکن است از چند دقیقه پس از غوطه ور سازی نوار داخل ادرار تا 30 دقیقه ( به برند محصول به کار گرفته شده نیز بستگی دارد ) متفاوت باشد .

ارقام نیمه کمی معمولا به شکل : کم ، 1+, 2+, 3+ و 4+ گزارش می شوند ، با آن که این تست ها را می شود به شکل میلی گرم به ازای هر دسی لیتر هم چنین تخمین زد . دستگاه هایی که به شکل اتوماتیک نوار های تست را قرائت می کنند نیز با به کار گیری واحد هایی از سیستم بین المللی واحد ها ، نتایج را به دست می دهند .

 

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات نوار ادرار

قیمت نوار تست ادرار

برای اطلاع از قیمت نوار ادرار می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

 

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است