استفاده از لام هموسیتومتر که با نام لام نئوبار نیز شناخته می شود برای شمارش سلول ها است . در آغاز طراحی آن در رابطه با شمارش سلول های خونی بوده است . لام هموسیتومتر به وسیله ی لوئیز – چارلز مالاسز اختراع شده و از یک اسلاید میکروسکوپی شیشه ای ضخیم به همراه کنگره های مستطیلی شکل ، تشکیل شده که یک محفظه را به وجود می آورد .

مشاهدۀ قیمت و مشخصات انواع لام

این محفظه با ساختار توری مانندی از خطوط عمودی حک شده که شکل گیری آن ها به وسیله ی لیزر بوده است . ساخت این دستگاه با دقت خاصی بوده تا به واسطه ی آن حدود خطوط معین و عمق دستگاه نیز مشخص باشد . در نتیجه احتمال شمارش تعداد سلول ها یا ذرات در حجم مشخصی از مایع ، و در نتیجه محاسبه ی غلظت سلول ها در کل مایع امری شدنی است .

قواعد کار با لام هموسیتومتر

ناحیه ی توری مانند ( شبکه ای ) هموسیتومتر شامل 9 مربع به ابعاد 1 در 1 میلی متر ( 1 mm2) است . این مربع در سه جهت تقسیم می شوند یعنی : 0.25 در 0.25 میلی متر ( 0.0625 میلی متر ) و 0.20 در 0.20 میلی متر ( 0.04 mm2 ) . مربع مرکزی خود به مربع های 0.05 در 0.05 میلی متر ( 0.0025 mm2 ) تقسیم می شود . لبه های بالا آمده ی لام هموسیتومتر سبب می شود که لامل 0.1 میلی متر از شبکه ی علامت گذاری شده دور باشد ، که همین باعث می شود که هر مربع حجم معین شده ای داشته باشد ( عکس سمت راست را مشاهده کنید ) .

نحوه ی استفاده از لام هموسیتومتر

برای استفاده از لام هموسیتومتر ، در آغاز این اطمینان را داشته باشد که لامل ویژه ی تهیه شده با محفظه ی شمارش به خوبی در سطح محفظه ی شمارش قرار گرفته است . هنگامی که دو سطح شیشه ای تماس مناسبی با هم دارند می شود حلقه های نیوتنی را مشاهده کرد . اگر این قضیه صدق داشت ، سوسپانسیون سلولی استفاده شده در لبه ی لامل به درون خلاء به وسیله ی عمل موئین کشیده می شود که به شکل کامل محفظه را با نمونه پر می کند . تعداد سلول ها در محفظه را می شود به وسیله ی شمارش مستقیم با استفاده از یک میکروسکوپ محاسبه کرد و سلول هایی که به صورت بصری قابل تمیز دادن می باشند را می شود به صورت متفاوتی مورد شمارش قرار داد . تعداد سلول ها درون محفظه برای محاسبه ی غلظت یا تراکم سلول ها ، درون مخلوطی که نمونه از آن گرفته شده ، استفاده می شود . میزان آن برابر است با تعداد سلول ها در محفظه بخش بر حجم محفظه ، که مقدار آن از همان ابتدا معلوم است .

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات انواع لام

 

قیمت لام هموسیتومتر

برای اطلاع از قیمت لام نئوبار می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است