اسپکتروفتومتر نانودراپ ساخت شرکتهای فناوری های نانودراپ برای اندازه گیری غلظت های نوکلئیک اسید در حجم نمونه های یک میکرو لیتر طراحی شده است . قابلیت کلیدی این اسپکتروفتومتر پیشرفته فناوری بی همتای آن در حفظ نمونه است که سبب می شود زمان اندازه گیری ها نیازی دیگر به استفاده از کووت ها نباشد . این چنین چیزی به وسیله ی قرار دادن نمونه به صورت مستقیم در بالای سطح آشکار سازی و به کار گیری کشش سطحی برای شکل دادن ستونی در بین بخش های انتهایی فیبر های اپتیکال حاصل می شود .

در نتیجه مسیر اپتیکال اندازه گیری به وجود می آید . طیف حساسیت به منظور آشکار سازی DNA بین 2 و 3700 ng/ul می باشد . محدوده ی طیفی این دستگاه 220 تا 750 نانومتر است و امکان اسکن کردن تمامی طول موج ها را نیز دارد . یک چرخه ی اندازه گیری واحد تنها 10 ثانیه طول می کشد . هدایت این ابزار به وسیله ی یک کامپیوتر شخصی صورت می گیرد که امکان انجام تعداد زیادی اندازه گیری را در اختیار شما می گذارد .

قبل از خریدن اسپکتروفتومتر نانودراپ ، کووت ها و تمامی موارد مرتبط با استفاده و کنترل آن ها به کار گرفته می شدند . ولی سهولت استفاده از نانودراپ برای اندازه گیری DNA و RNA فوق العاده است . یک حجم نمونه ی یک میکرو لیتری به درون پروب عظیمی انتقال می یابد – این چنین چیزی به ویژه در کار ما که از RNA ایزوله شده از بافت های زنده استفاده می کنیم ، اهمیت دارد ، در نتیجه سبب می شود هر نانوگرام RNA ارزش زیادی داشته باشد . هم چنین ، به این علت که نمونه را می شود از سطح اندازه گیری به سهولت به وسیله ی پاک کردن قطره حذف کرد ، قابلیت آنالیز تعداد بالایی از نمونه ها در یک بازه ی زمانی نسبتا کوتاه به چشم می خورد . خصوصیت کاربردی دیگر نانودراپ توانایی آن در اندازه گیری CyDye واقع شده به درون پروب های ریز آرایه ( microarray ) می باشد . استفاده از نانودراپ برای بررسی کیفیت پروب ، امروزه روشی استاندارد در محیط آزمایشگاهی به شمار می رود .

بر خلاف سایر اسپکتروفتومتر های کوچک ، نانودراپ توانایی اسکن نمونه ها در سراسر طیف 220 تا 750 نانومتر را دارد . این قابلیت واقعا جالب به شمار می رود چون می تواند اطلاعات تحلیلی با اهمیتی را به دست دهد . در مورد کنترل مسائل ، پیشنهاد من است که از یک پیپت 2 میکرو لیتری به جای یک پیپت 10 میکرو لیتری استفاده کنید ، به این علت که ارائه ی دقیقا یک میکرو لیتر نمونه به منظور اندازه گیری دقیق اهمیت دارد .

برای تعدادی از کاربران ، نیاز به ارتباط دادن نانودراپ به یک کامپیوتر شخصی می تواند یک مزیت منفی به شمار رود . این چنین چیزی در وهله ی اول به سبب فضای مورد نیاز برای نصب کل سیستم است . گرچه ، احتمال به دست آوردن اندازه گیری ، به صورت گرافیکی ، سبب جبران کردن این عامل منفی می شود . اغلب اوقات ما در حین اندازه گیری با یک پیام خطای عجیب روبرو می شویم ، ولی متوجه شدیم که معمولا ری استارت کردن کامپیوتر این مشکل را رفع می کند .

تعریف نانودراپ

به شکل کلی ، نانودراپ یک دستگاه آزمایشگاهی پیشرفته و توانمند به منظور اندازه گیری غلظت های RNA و DNA است. برای آزمایشگاه هایی که با حجم کاری بالایی برای آنالیز نمونه ها روبرو هستند ، این ابزار یک راه حل مقرون به صرفه از نظر اقتصادی به شمار می رود که در زمان بسیار اندکی بهایی که بابت آن پرداخت کرده اید را جبران می کند .

 

قیمت نانودراپ

برای اطلاع از قیمت دستگاه نانودراپ می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است