تيشو فلوت یا در تعریفی دیگر حمام بافت از تجهیزات آزمایشگاهی در رشته های بافت شناسی و آسیب شناسی برای رها سازی بافت های سخت یا تو رفته استفاده می شود . این پیش نیاز ها به صورتی انجام می شوند که سبب چین خوردگی و چروکیده شدن بافت نشوند . برش بافت ها نیز بایستی بدون ایجاد چین خوردگی و چروکیده شدن هایی که ذکر شد ، پخش شوند . تيشو فلوت با ترکیب کشش سطحی آب و گرما عملکرد خود را نشان می دهد . معمولا بخش های بافتی به شکل مستقیم داخل اسلاید ها واقع می شوند .

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات تجهیزات اندازه گیری

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات تجهیزات آزمایشگاه طبی

 

یک تيشو فلوت یا حمام آب مرحله ای حد واسط بین برش بخش های پارافین و قرار دادن آن ها بر روی اسلاید ها است . به سادگی تنها چسباندن نوار های پارافین روی اسلاید ها نتیجه ای به دست نمی دهد ! یک تيشو فلوت یا حمام آب گرم به آزاد و شل شدن بافت ها و صاف شدن پیش از قرار داده شدن روی یک اسلاید شیشه ای ، اجازه می دهد . گرما نیز سبب می شود که پارافین به اسلاید های شیشه ای بچسبد . حمام های آب با آب مقطر پر می شوند ، تا دمای 5 تا 10 درجه ی سانتی گراد زیر نقطه ی جوش پارافین حرارت می بینند و تيشو فلوت یا حمام آب اغلب اوقات در دمایی بین 40 تا 50 درجه ی سانتی گراد حفظ می شود . چنین محدوده ای ، طیف دمایی بهینه برای شکل های مختلفی از پارافین ها است . پارافین سخت به منظور شل شدن به آبی با دمای بالاتر نیاز دارد ، در حالی که پارافین های نرمتر از دمای آب پایین تری استفاده می کنند به این علت که آن ها احتمال این دارد که در دما های بالاتر از هم بپاشند .

دانستنی هایی در رابطه با تيشو فلوت

 • قبل از قرار دادن قطعات روی اسلاید برای شناور کردن نوار های پارافینی ، کش دادن قطعات و حذف چین و چروک ها ، به کار گرفته می شوند .
 • الکل با خلوص 95 درصد ممکن است به آب برای پایین آوردن کشش سطحی و حذف چروک ها اضافه شود .
 • دمای آب احتمال دارد برای بافت های چربی ، همانند با مغز و سینه ، نیاز به پایین آوردن داشته باشد .
 • معمولا به چسبندگی آب اضافه می شود تا به اسلاید بهتر بچسبد .
 • آب بایستی تمیز نگه داشته باشد و حداقل به صورت روزانه تعویض شود .
 • مخزن خالی را بپوشانید تا جلوی راه یابی فیبر ها و گرد و غبار از محیط آزمایشگاه به داخل آن را بگیرید و مانع این شوید که به یک آلاینده بالقوه تبدیل شود .
 • مخزن باید به صورت روزانه تمیز و پارافین با گاز پاک شود ، پاک کردن آن بایستی با الکل نیز صورت گیرد .
 • سطح آب باید در تماس با یک Kimwipe ( نوعی دستمال کاغذی ) یا سایر کاغذ های دارای گرید آزمایشگاهی قرار گیرد تا جلوی آلوده شدن هر نوار گرفته شود .
 • تيشو فلوتی که بسیار سرد باشد امکان حذف چروک ها در قطعات بافی را نخواهد داشت .
 • تيشو فلوتی که بسیار گرم باشد ممکن است پارافین را ذوب کند و سبب تغییر ریخت شناسی بافت شود .
 • یک تيشو فلوت ممکن است سبب شکل گیری مصنوعاتی در قطعات بافتی شود .

 

 

قیمت تیشو فلوت

برای اطلاع از قیمت حمام بافت می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است