درپوش لاستیکی ( در پوش پلاستیکی ) نوعی درب مخروطی شکل کوچک می باشد که به منظور مهر و موم کردن دهانه ی لوله های آزمایش ، بالن ها و سایر شیشه آلات آزمایشگاهی مورد استفاده قرار می گیرد . درپوش های ساخته شده از چوب پنبه برای این منظور نیز به چشم می خورند . گرچه درپوش های لاستیکی برای موارد کاربردی که به مهر و موم کردن محکم تر یا درجه بیشتری از مقاومت شیمیایی نیاز است ، ترجیح داده می شوند .

هدف درپوش پلاستیکی

قصد اولیه ی یک درپوش لاستیکی ( در پوش پلاستیکی ) ممانعت از به بیرون راه یافتن مایع یا گاز از ظرف آن در طول یک آزمایش علمی می باشد . درپوش های لاستیکی هم چنین می توانند از آلودگی نمونه ها با حفاظت از محتوای شیشه آلات آزمایشگاهی از هوا ، ممانعت کنند . آخرین مورد این که ، به کار بردن درپوش لاستیکی ( در پوش پلاستیکی ) به فرد آزمایش کننده این اجازه را می دهد که محلول ها را بدون امکان ریختن آن ها مخلوط کند یا تکان دهد .

شکل

شکل استاندارد درپوش لاستیکی ( در پوش پلاستیکی ) استوانه ای می باشد و دارای یک بخش انتهایی مخروطی شکل می باشد . تعدادی از درپوش های لاستیکی یک یا دو سوراخ دارند که این اجازه را می دهد تا پیپت ها ، لوله ها یا تجهیزات آزمایشی همانند با دماسنج امکان قرار داده شدن داشته باشند .

اندازه

درپوش های لاستیکی معمولا در راس قطری از 0.5 تا 16 اینچ در اختیار دارند . بخش انتهایی مخروطی شکل آن ها از 0.3 اینچ تا 3.5 اینچ است . درپوش های کوچک تر مناسب لوله های آزمایش و شیشه آلات مشابه می باشند ، در پوش های بزرگتر برای بالن ها و بشر ها بیشتر مناسب می باشند .

خصوصیات

خصوصیات مهمی که سبب می شوند لاستیک به منظور استفاده به عنوان یک درپوش آزمایشگاهی مفید باشد خاصیت ارتجاعی بودن آن ، مقاومت نسبت به مواد شیمیایی آزمایشگاهی و نشت ناپذیری آن می باشد . ارتجاعی بودن آن این امکان را فراهم می کند که یک نوع مهر و موم محکم داخل شیشه آلات به وجود آید . مقاومت شیمیایی آن سبب امن شدن استفاده از آن با تعداد زیادی از ترکیبات خورنده و در غیر این صورت واکنشی می شود . مورد آخر یعنی نشت ناپذیری آن کمک به ممانعت از فرار ( بیرون رفتن ) مایعات و گاز ها از ظرف می کند .

نشت شیمیایی درپوش های لاستیکی داخل محلول های تزریقی

چندین ترکیب شیمیایی مختلف که از درپوش های لاستیکی به درون محلول های تزریقی حجم بزرگ نشست پیدا کرده بود مورد ارزیابی قرار گرفت . دو نوع درپوش لاستیکی ( در پوش پلاستیکی ) و 12 محلول تزریقی حجم بزرگ با همان شکل درپوش ها مورد سنجش قرار گرفتند . به استثنای فورفورال ، همان ترکیبات شیمیایی از محلول های تزریقی و از درپوش های به کار گرفته نشده ، به بیرون راه یافتند . نتایج به دست آمده نشان داد که تعداد زیادی از ترکیبات شیمیایی از درپوش لاستیکی ( در پوش پلاستیکی ) به درون محلول های تزریقی حجم بزرگ نشت کرده اند و تعدادی از آن ها قادر به این هستند که در سطح غلظت های خاصی اثرات خطرناکی در پی داشته باشند . بررسی کمی به منظور مشخص سازی سطح مواد شیمیایی نشت پیدا کرده ی حاضر در محلول های تزریقی مورد نیاز می باشد .

 

 

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است