سولفات روی یک ترکیب معدنی با فرمول ZnSO4 است که هر کدام از سه نوع هیدرات نیز به شمار می رود . در گذسته از آن به عنوان ” ویتریول سفید ” یاد می شده است . تمامی اشکال مختلف این ترکیب معدنی بدون رنگ هستند . هپتا هیدرات بیشتر از سایرین مهیا می شود .

 

کاتالوگِ مواد شیمیایی مرک

 

سولفات روی در لیست دارو های ضروری WHO ، مهم ترین دارو های مورد نیاز برای سیستم سلامت ، به چشم می خورد .

جنبه ی کاربردی سولفات روی

هیدرات ها ، به ویژه هپتا هیدرات ، اشکال اصلی ایت ترکیب معدنی هستند که به شکل تجاری به کار گرفته می شوند . کاربرد اصلی در قالب یک منعقد کننده در تولید ریون است . هم چنین به عنوان یک پیش ماده برای رنگ دانه لیتوپونبه کار گرفته می شود . روی سولفات برای تامین روی در علوفه ی حیوانی ، کود ها و اسپری های کشاورزی استفاده می شود . سولفات روی ، همانند با تعداد زیادی از ترکیبات روی ، می تواند به منظور کنترل رشد خزه بر روی سقف ها استفاده شود . از آن به عنوان الکترولیت ها به منظور روکش گذاری روی ، به عنوان یک ماده ی ثابت کننده در رنگرزی ، به عنوان یک نگهدارنده برای پوست ها و چرم و در حوزه ی پزشکی به عنوان یک داروی قابض و قی آور استفاده می شود .

اثرات جانبی سولفات روی

پودر روی سولفات سبب ایجاد آزردگی برای چشم می شود . مصرف ( میل کردن ) مقادیر اندک آن خطر آفرین نیست و سولفات روی به علوفه حیوانی به عنوان منبعی از روی ضروری افزوده می شود ، در مقادیری تا چند صد میلی گرم به ازای هر کیلوگرم علوفه . خوردن بیش از حد آن ، در مقداری برابر با 2 تا 8 میلی گرم به ازای هر کیوگرم وزن بدن ، سبب ایجاد ناراحتی شدید معده ، با حالت تهوه و استفراغ می شود .

تیهه و واکنش سولفات روی

روی سولفات با عملا تحت تاثیر قرار دادن هر گونه ماده ی حاوی روی ( فلزات ، مواد معدنی ، اکسید ها ) با اسید سولفوریک تهیه می شود .

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی سولفات روی مرک از کمپانی merck آلمان و نیز سولفات روی سیگما آلدریچ موجودند

قیمت سولفات روی ؛

برای اطلاع از قیمت روی سولفات می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است