کلنی شمار ها از دستگاه های آزمایشگاهی و در چند دسته ی ساده قرار می گیرند، سپس سطح عمکلردی، خودکار بودن و قیمت کلنی شمار افزایش می یابد. ارزانترین نوع کلنی شمار، یک قلم حساس به لمس است. استفاده از این کلنی شمار به این صورت است که این قلم به سادگی، هر بار که یک کلنی را روی پتری دیش مارک می کنید، با یک عدد ثبت می شود و این عدد با هر بار فشار دادن بالا می رود. این نوع کلنی شمار ارزان و قابل حمل است، اما به دلیل نداشتن نور پشتی کلنی ها واضح تر نمی شوند و همچنین باید زمانی که جوهر آن تمام می شود، کارتریج های جایگزینی در دسترس داشته باشید.

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات تجهیزات اندازه گیری

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات تجهیزات آزمایشگاه طبی

 

نحوه عملکرد رفراکتومتر

بعد از اینکه شروع به نگاه کردن به گزینه های کاملا خودکار در کلنی کانتر می اندازید، متوجه خواهید شد که ویژگی های آن ها بیشتر می شود ولی همین قضیه در رابطه با قیمت نیز صدق می کند. شما می توانید به راحتی به دستگاهی نگاه کنید که 5 یا حتی 20 هزار دلار قیمت دارد ولی در عوض ویژگی های بسیاری هم دارد. دستگاه هایی که در این سطح قرار دارند دارای یک دوربین دیجیتال هستند که از ظرف محیط کشت عکس می گیرد که آن را می توان برای بررسی دستی ذخیره کرد. Brugger یک متخصص در این زمینه می گوید که ” اگر در آزمایشگاهی کار می کنید که ظرف های زیادی را باید مورد شمارش قرار دهید، نظیر کنترل بهداشت، وجود دستگاه کلنی کانتر در وقت شما بسیار صرفه جویی می کند.” بنابراین خرید یکی از آن کلنی شمار ها می تواند به معنی مورد تقابل قرار دادن سرمایه گذاری مالی در برابر زمان و تلاشی باشد که صرف شمارش کلنی می کنید.
جین آرتور، مدیر ارتباطات بازاریابی گروه Synpotics می گوید که ” کلنی کانتر های خودکار قادر به شمارش کاملا دقیق صد ها یا هزاران ظرف محیط کشت هستند. آن ها سریع هستند و هیچ گونه اشتباهی وجود ندارد و داده های گزارشی در رابطه با فردی که شمارش را انجام داده است و اینکه چه وقت این امر صورت گرفته است، وجود دارد.”
کلنی شمار شرکت Synbiosis یعنی aCOLyte 3 یک کلنی کانتر تمام اتوماتیک برای کلنی شماری پلیت های مارپیچی و پور پلیت ها است که در بازار به قیمت 4200 دلار وجود دارد، دارای یک دوربین دیجیتال دارای قدرت تفکیک بالا و ایجاد یک ارتباط زنده ی ویدیویی از طریق کابل USB است. پلیت ها در عرض فقط یک ثانیه مورد شمارش قرار می گیرند و نتایج مستقیما به یک فایل اکسل یا Open Office منتقل می شوند، و کلنی هایی که تا 0.3 میلیمتر باشند را می توان مورد تصویر برداری و شمارش قرار داد. کلنی کانتر شرکت UPV یعنی ColonyDoc دارای ویژگی های مشابه است، از جمله انتخاب منبع نوری، اما در مقابل قادر به شمارش کلنی هایی ست که اندازه آن ها تا 0.08 میلیمتر کوچک باشند. قیمت آن در بازار 7 هزار دلار می باشد.
جناب Skehens از کمپانی Bibby Scientific می گوید: کاهش هزینه های مرتبط با دوربین دیجیتال شروع به پایین آوردن قیمت این سیستم های خودکار کرده است، ولی همه چیز در رابطه با پول نیست. مشکل دوربین دیجیتال و نرم افزار، این است که میکروبیولوژیست های سنتی سخت آن را مورد قبول دارند. اکثر این افراد به صورت دستی شمارش را انجام می دهند و مهم تر از هر چیزی به چشمان و قضاوت خود اعتماد دارند چون برای این دستگاه ها سخت است تصمیم بگیرند که هرگونه شکل کوچکی را که روی پتری دیش است و می شمارند آیا واقعا یک کلنی است؟

 

قیمت کلنی کانتر

برای اطلاع از قیمت کلنی شمار می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است