چیلر آزمایشگاهی عبارت از دستگاه آزمایشگاهی است که گرما را از یک مایع با به کارگیری یک چرخه ی خنک کنندگی جذب یا با فشرده سازی بخار حذف می کند . این مایع را در مرحله بعد می توان از بین یک تبادل گر حرارتی یا تجهیزاتی لازم است برای خنک کردن هوا به جریان در آورد . به عنوان یک محصول فرعی مورد نیاز ، عمل خنک کردن گرمای اتلافی به همراه می آورد که بایستی در محیط خارج شود ، یا برای کارآمدی بیشتر ، به منظور اهداف گرمایشی ریکاوری شود . مواردی که بایستی در هنگام گزینش چیلر ها مد نظر داشت شامل عملکرد ، میزان کارآمدی ، مراقبت و تاثیر محیط بر روی چرخه ی عمر محصول می شود .

شیوه ی گزینش یک چیلر آزمایشگاهی

گزینش یک چیلر آزمایشگاهی همراه با جنبه های اقتصادی استفاده از آن خواهد بود . اندازه ی بهینه ی چیلر آزمایشگاهی وابسته به مقدار گرمایی است که در محیط شکل می گیرد ، به همراه توان افزوده ای که بایستی در نگه داری دما تحت شرایط مختلف داشته باشد . معمولا تولید کننده ی چیلر اطلاعاتی در رابطه با شیوه ی حذف گرما در اختیار کاربر قرار می دهد .

سایر مواردی که بایستی در نظر داشت :

  • اگر دمای محیط محل خنک کنندگی بالای 20 درجه ی سانتی گراد باشد ، به مقدار نیروی برق محاسبه شده به ازای هر 5°C بالای 20°C ، 1 درصد اضافه کنید
  • اگر عملکردی با قدرت 50 گیگاهرتز دارد ، مقدار نیروی برق محاسبه شده را 20 درصد افزایش دهید .
  • اگر ولتاژ خط به صورت پیوسته زیر ولتاژ مجاز است ، یا اگر محل کاری شما در ارتفاع بالایی واقع شده است ، 10 درصد به میزان نیروی برق محاسبه شده اضافه کنید .
  • نیاز به خنک کردن بیشتر در آینده یا تغییر در خروجی گرمای واحد فعلی .

چیلر گردشی برای آزمایشگاه

این شکل از چیلر آزمایشگاهی به صورت خاص به منظور به کارگیری در محیط های آزمایشگاهی یا پایلوت پلنت ها با شرایط مشابه با آزمایشگاه مورد طراحی قرار می گیرند .

جدا از در نظر داشتن مشکلات فضایی و پیش نیاز های عملکرد پمپ ، آن ها میزان تقاضای موجود به منظور ایجاد حداقل صدای شکل گرفته را نیز در نظر می گیرند .

این چیلر آزمایشگاهی های گردشی به صورت ابزاری جمع و جور و آماده به نصب برای مایعات خنک کننده در یک مایع نیز تولید می شوند .

آن ها از آب یا آب به همراه مواد افزودنی در قالب مایع ( به عبارتی دیگر محیط خنک کننده ) استفاده می کنند .

چیلر های گردشی آزمایشگاهی ساختار و عملکردی مشابه با چیلر های گردشی به منظور خنک کردن آب دارند . بسته به طراحی آن ها ، امکان استفاده از آن ها به شکل هم مدل های بسته و هم باز وجود دارد . در نتیجه آن ها برای حمام های باز خنک کننده ای مناسب هستند که به دفعات در آزمایشگاه ها استفاده شوند .

هر موقع که ظرفیت های خنک کنندگی اندک 300 وات تا تقریبا 2 کیلو وات مورد نیاز باشد ، چیلر های گردشی آزمایشگاهی برای خنک کردن ابزار آزمایشگاهی ، سیستم های استخراج و تقطیر مورد استفاده واقع می شوند ولی در اسپکتروسکوپ ها ، تجهیزات اشعه ی ایکس و موارد متعدد کاربردی دیگر نیز مورد به کار گرفته می شوند .

به خاطر طراحی جمع و جور این دستگاه ها و نحوه ی استفاده ی آسان ، چیلر های گردشی آزمایشگاهی را حالا می شود در مورد کاربرد های صنعتی مختلف زیادی استفاده کرد .

 

قیمت چیلر آزمایشگاهی

برای اطلاع از قیمت چیلر آزمایشگاهی می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است