پمپ سرنگی یک نوع پمپ تزریقی کوچک ( تعدادی دارای امکان تزریق و بیرون کشیدن ) می باشد که به منظور به کارگیری مقدار اندک مایع ( با یا بدون دارو ) برای یک بیمار یا برای تحقیقات بیوشیمی و شیمیایی استفاده می شود . محبوب ترین شکل استفاده از پمپ سرنگی در مراقبت تسکینی ، به منظور به کارگیری مداوم دارو های مسکن و antiemetic ها ( دارو هایی که نقش سرکوب سازی حالت تهوع و استفراغ را دارند ) و سایر دارو ها می باشد .

این امر جلوی بازی های زمانی که در طول آن سطوح دارو در خون بسیار کم یا بسیار زیاد باشد را گرفته و مانع استفاده از چندین قرص می شود ( به خصوص در افرادی که مشکل بلعیدن را دارند ) . از آن جایی که دارو به صورت زیر جلدی وارد بدن فرد بیمار می شود ، ناحیه ی به کار گیری از این پمپ ها عملا نا محدود است ، با آن که آماس ( edema ) ممکن است سبب شکل گیری تداخل در عمل تعدادی از دارو ها شود .

انواع پمپ سرنگی

پمپ سرنگی تنها تزریقی

ساده ترین شکل پمپ سرنگی تزریقی نوع تنها تزریقی آن می باشد . یعنی شناور سرنگ به سمت جلو به وسیله ی موتور به منظور تحویل مایع هدایت می شود . در پایان استفاده ، پر شدن سرنگ باید به صورت دستی صورت گرفته و پمپ به منظور استفاده در زمان دیگر دوباره تنظیم شود .

پمپ تزریقی / بیرون کشیدن

عملکرد این نوع پمپ ها دقیقا مشابه با یک پمپ تزریق می باشد ، ولی در پایان عمل استفاده ، موتور برگشته و شناگر سرنگ در جهت مخالف حرکت کرده و سبب دوباره پر شدن سرنگ می شود .

سازگار پذیری این پمپ ها بی نهایت بالا است از آن جایی که می توان از آن ها تنها در حالت تزریق که فقط نیاز به تحویل مایع است استفاده کرد .

پمپ های جریان مداوم و کشیدن / هل دادن

پمپ های کشیدن / هل دادن نوعی از پمپ های به بیرون کشیدن تزریقی می باشند ، به استثنای این که سرنگ ها در جهت مخالف با یک دیگر قرار دارند . یعنی یک صورت به یک طرف و صورت دیگر به طرف دیگر می باشد ، ولی محکم شدن راس های شناور های آن ها در یک مکان صورت می گیرد . همان طور که یک سرنگ تزریق می کند دیگری با همان سرعت بیرون می کشد .

پمپ سرنگی فشار بالا

چون کنترل پمپ های تزریقی به وسیله ی یک رزوه ی پیچ چرخشی هدایت شده توسط یک موتور صورت می گیرد ، نیروی خطی ارائه شده توسط آن ها یک مقدار ثابت می باشد . میزان فشار و نیرویی که استفاده می شد بستگی به قطر سرنگ دارد . به طوری که سرنگی که قطر کم دارد به نسبت یک سرنگ دارای قطر بیشتر ، فشار بالاتری را تولید می کند .

پمپ سرعت پایین جریان

در دقت تحویل یک مایع توسط یک پمپ سرنگی تزریقی یک سری پارامتر دخیل می باشند . حرکت رو به جلوی شناور سرنگ بستگی به یک رزوه ی پیچ هدایت شده توسط یک موتور دارد . تعداد گام ها در یک چرخش موتور و استقرار رزوه ی پیچ مشخص می کند که شناور برای هر گام موتور به چه میزان دور شده است .

 

قیمت پمپ سرنگی

برای اطلاع از قیمت پمپ سرنگی آزمایشگاهی می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است