یک حمام التراسونیک یک دستگاه آزمایشگاهی و عبارت از مخزن فلزی ( با جنس فولاد ضد زنگ ) می باشد که دارای مبدل های پیزو سرامیک بوده که به کناره یا انتهای آن متصل شده اند . این مبدل ( ترانسدیوسر ) ها دارای خصوصیات خاص تغییر تقریبا فوری اندازه می باشند هنگامی که به وسیله ی یک سیگنال الکتریکی تحریک می شوند . هنگام افزایش میزان اندازه ی مبدل تحریک شده ، عملی که رخ می دهد باعث جا به جا شدن کناره یا انتهای مخزن می شود . به دنبال آن یک موج فشرده در مایع مخزن شکل می گیرد .

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات انواع حمام التراسونیک

نحوه کار حمام التراسونیک

حمام التراسونیک به وسیله ی استفاده از یک ژنراتور برق که سیگنال فرکانس بالایی را بیرون می دهد ، مبدل سریعا سبب القای فشردگی و ترقیق موج ها در مایع می شود . در طول چرخه ی ترقیق مایع از هم پاشیده می شود . این امر باعث شکل گیری یک حفره ی خلاء در مایع می شود . این حفره ها به دنبال ادامه یافتن موج ها بزرگ و کوچک می شوند . هنگامی که حفره به سایز مشخصی می رسد ( بر پایه فرکانس و مقدار نیروی برق سیگنال ) ، قادر به حفظ شکل خود دیگر نیست . حفره فرو ریخته و دمایی برابر با 5 هزار درجه ی سانتی گراد و جریانی از پلاسما به وجود می آورد که هر چیزی که در مخزن حمام التراسونیک قرار داشته باشد را تحت تاثیر خود قرار می دهد . میلیون ها عدد از این حباب ها در هر ثانیه در یک مخزن حمام التراسونیک ایجاد و ریزش می کنند .

شیمی تمیز کننده : محیط تمیز کننده ی موثر

بسته به نوع تجهیزات تمیز کننده و سوبسترایی که به منظور تمیز کردن یک محلول شوینده یا محیط های آبی مشابه مورد نیاز است به شکل چشم گیری می توان حفره زایی را در حمام التراسونیک بالا برد . کاهش کشش سطحی مایع باعث کاهش انرژی لازم به منظور ایجاد حباب ها می شود ، و هنگامی که با خصوصیات ذاتی تمیز کنندگی مایعات ترکیب شود منجر به تمیز کنندگی عالی برای سطح کثیف شده می شود .
گزینش محیط تمیز کننده فاکتوری مهم به شمار می رود . طبیعت سوبسترا و آلودگی پارامتر های محوری در گزینش محیط تمیز به شمار می روند که اغلب اوقات آبی یا نیمه آبی می باشد .

دما : بهینه سازی برای حداکثر میزان تاثیر

فاکتور مهم دیگر در بحث تمیز کردن دما می باشد که نقشی مهم دارد . تعداد حباب های حفره زایی متناسب با بالا رفتن دما ، زیاد می شود . این امر تا حدود دمای 60 درجه ی سانتی گراد اتفاق می افتد که فراتر از آن حفره زایی شروع به کاهش کرده و هنگامی که مایع به نقطه ی جوش خود می رسد ، به شکل کامل متوقف می شود . ولی همان طور که دما و فشار بخار افزایش پیدا می کنند ، انرژی حفره زایی در حمام التراسونیک کم می شود . در نتیجه هر گونه محیط تمیز کننده در یک مجموعه ی دمایی بهینه حداکثر کارآیی خود را بروز می دهد .

 

قیمت حمام التراسونیک

برای اطلاع از قیمت حمام اولتراسونیک می توانید در فرم زیر درخواست خود را با جزئیات ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

 

دیدگاه ها بسته شده است