آون خلا یا آون خلاء از تجهیزات آزمایشگاهی است که باعث می شود که خشک کردن مواد بسیار حساس و حلال های اشتعال پذیر به شکل بسیار امن و سریعی انجام گیرد .

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات تجهیزات اندازه گیری

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات تجهیزات آزمایشگاه طبی

 

 

این آون ها هم چنین به منظور جلوگیری از تجمع رسوب ، معمولا دارای محفظه های ساخته شده از فولاد ضد زنگ هستند تا بعد از استفاده خنک باقی بمانند و هم چنین دوام آن ها بالا برود . آن ها طیف وسیعی از کاربرد ها را در بر می گیرند از جمله صنایع مواد شیمیایی آزمایشگاهی ، پلاستیک جات ، دارو شناسی ، کتاب ها ، غذا و موارد متعدد دیگر . اکثر آون های خشک کننده مجهز به پنجره های شیشه ای آب دیده به منظور مشاهده ی محتویات داخلی هستند تا به شکل امن و مداومی امکان نظارت بر پروژه ها وجود داشته باشد . شما می توانید عمل خشک کردن را با یک آون سنتی انجام دهید ، ولی انجام این کار برای تمامی کالا ها یا محصولات امن نیست و بیشتر طول می کشد ، در واقع 75 درصد زمان بیشتری می برد . یک آون خلاء دقیق دارای بازه های زمانی خشک کردن سریع و گرم شدن کوتاه است و در نتیجه کاربر سطح بالایی از کنترل بر دما خواهد داشت . قرار دادن قفسه های دمایی آلومینیومی داخل آون بسیار ساده و طراحی آن ها برای توزیع بهینه ی دمایی است .
آون های خلاء تجهیزات آزمایشگاهی همه کاره ای هستند که در تحقیقات آزمایشگاهی ، علوم مهندسی و صنایع مختلف کاربرد دارند . یک آون خلاء خشک کننده بیشتر از همه برای فرآیند های حساس خشک کردن به کار گرفته می شود ، نظیر خشک کردن بخش های ریز یا حذف حلال های اشتعال پذیر . این محیط دارای فشار پایین هم چنین عمل اکسیداسیون در طول خشک کردن را به حداقل می رساند . یک آون خلاء استاندارد می تواند در بازه ی دمایی حداکثر تا 200 تا 250 درجه ی سانتیگراد کار کند . به هنگام خرید یک آون خلاء بایستی به دنبال وجود یک محفظه ی فشار بالای محکم ، درزبند های مهر و موم شده و پمپ باشید ، به همراه قابلیت های کنترلی که امکان استفاده از آن ها آسان و قابل برنامه ریزی باشد و البته یک اینترفیس کامپیوتری . آون های خلاء خشک کننده هم چنین با ویژگی های پیشرفته ای موجود هستند نظیر امکان بازیافت ( ریکاوری ) حلال یا تحلیل گاز باقی مانده به منظور جلوگیری از بیش از حد خشک شدن . برای خشک کردن حلال های اشتعال پذیر ، به دنبال آون خلاء امنی باشید که برای این نوع کاربرد ها مورد تایید قرار گرفته باشد .

آون خشک کن

در یک آون خشک کن دارای جریان هوای اجباری ، استفاده از جریان هوا به کمک وزنده باعث یکنواختی حرارتی عالی و ریکاوری سریع حرارت می شود . یک وزنده ی توربو و ترکیب موتور با وظیفه سنگین به منظور هدایت هوا بر روی قفسه ها و نمونه ها باعث می شود خشک کردن ، فرآیند بهبود و پخت به صورت یکنواخت و ثابت باشد . این واحد ها به خصوص برای خشک کردن شیشه آلات آزمایشگاهی ، کربونیزاسیون اکسید و غیره ایده آل هستند .
در یک آون خلاء خشک کننده ، فرآیند های حرارتی در یک محفظه ی عمودی رخ می دهد که در آن یک سطح مطلوبی از خلاء با استفاده از یک پمپ خلاء خارجی به کار گرفته شده است . با یک آون خلا کل کاربرد مورد نظر را می توان تحت خلاء انجام داد یا یک جو کنترل شده از طریق ورود یک گاز خنثی می توان به وجود آورد . آون های خلاء می توانند به جلوگیری واکنش های سطحی ( نظیر اکسیداسیون ) ، آلودگی زدایی نمونه ( به عنوان مثال حذف لوبریکانت ها ) و هم چنین تسریع فرآیند های تشکیل گاز ، کمک کنند . زمان تعیین فرآیندی که برای آون خلاء به کار خواهید گرفت ، توجه داشته باشید که بایستی اندازه ی پمپ را مناسب این کاربرد انتخاب کنید . این امر نیاز به تشخیص صحیح اندازه ی محفظه ، سطح خلاء مورد نیاز و میزان سرعتی دارد که بایستی به سطح خلاء مورد نظر برسید .

کاربرد آون خلاء

نمونه های زیر تعدادی از مواردی هستند که در آن ها آون خلاء استفاده خواهد شد .

• تبخیر اتانول / بوتان
• مشخص سازی سطح رطوبت
• خارج سازی گاز از جامدات
• تست های پیر کردن
• صفحه گذاری
• مطالعات مقاومت شیمیایی
• خشک کردن کاغذ ، لاستیک و منسوجات
• حذف رطوبت
• استریلیزاسیون خشک
• خارج سازی گاز از مایعات
• ذخیره سازی خلاء
• کنترل فرآیند الکترونیکی

آون خلاء خشک کن

آون خلاء های خشک کن ، از اقلام ضروری موجود در آزمایشگاه های تحقیقاتی و بالینی ، که به داخل یک محفظه هوای خشک را در یک بازه ی زمانی کوتاه وارد می کنند که باعث جذب رطوبت می شود . این هوا سپس فورا توسط پمپ خلاء به بیرون کشیده می شود . آون خلاء های خشک کن برای فرآیند های حساس خشک کردن و سایر کاربرد ها از جمله مشخص سازی محتوای رطوبتی ، آزاد سازی گاز از جامدات ، تست های پیر کردن ، صفحه گذاری ، مطالعات مقاومت شیمیایی ، خشک کردن کاغذ ، لاستیک و منسوجات ، حذف رطوبت ، استریلیزاسیون خشک ، خارج سازی گاز از مایعات ، ذخیره سازی خلاء و کنترل فرآیند الکترونیکی به کار گرفته می شوند . یک آون خوب دارای پایداری و یکنواختی حرارتی خوب ، در کاملا جفت و جور شده بدون وجود درز و منفذ و امکان تنظیم سطح خلاء است . به هنگام خرید به دنبال قابلیت های اضافه ای نظیر خلاء جداگانه و سیستم خروجی ، درزبند های قالب گیری شده ی سیلیکونی گرید حرارت بالا ، دستگیره های در از نوع فشاری و کنترل های هیدرولیک ترومستات ، باشید . با توجه به گزینه های زیادی که موجود است امکان پیدا کردن یک واحد ساده و مطمئن با حداکثر امنیت که برای پیش نیاز های آزمایشگاهی مناسب باشد ، آسان است .

 

قیمت آون خلاء

برای اطلاع از قیمت آون خلا می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است