ارائه دهندگان این محصول


قابلیت های بسیار متفاوتی از یک پی اچ متر را قبل از تصمیم برای خرید باید مد نظر داشت ، از جمله دقت ، نوع کالیبراسیون و تعداد نقاط کالیبراسیون ، به کار گیری راحت و آسان ، توسعه پذیری ، قابلیت اطمینان و قیمت . این راهنما نگاهی به سه شاخص اصلی انتخاب خواهند انداخت یعنی : رو میزی یا پرتابل ، طیف کشف pH و دقت pH .

قیمت پی اچ متر معمولا با دقت و کیفیت آن رابطه مستقیمی دارد یعنی مثلا پی اچ متر ارزان معمولا دقت و کیفیت کمتری از مدل های گرانتر دارد

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات PH متر

 

انواع پی اچ متر یا ph متر

پی اچ متر رومیزی

پی اچ متر های رومیزی از نظر همه کاره بودن عالی هستند بسته به pH متری که انتخاب می کنید ، این مدل های انعطاف پذیری می توانند گزینه ای را برای افزودن پرینتر های داخلی ، گزارش گیر داده ها ، بسیاری از لوازم جانبی مختلف در اختیار شما قرار دهند . به شکل سنتی ، دقیق ترین ، با امکانات ترین pH ها مدل های رومیزی بوده اند . سپس ، نگاهی به محدوده ی کشف pH ، دستگاه پی اچ متر بیاندازید و نگاه کنید که آیا طیف استاندارد یا وسیع را می خواهید :

  1. یک پی اچ متر رو میزی ، طیف استاندارد مقدار استاندارد pH را از 0 تا 14 اندازه گیری می کند ، که اکثر کاربرد ها را از جمله محلول های مبتنی بر آب تحت پوشش قرار می دهد . بعضی از pH ها مقادیر کمتری را می خوانند نظیر 4 تا 10 ، ولی آن ها برای اکثر محیط های آزمایشگاهی مناسب نیستند ، و بنابراین در این راهنما قرار داده نشده اند .
  2. یک پی اچ متر رو میزی ، طیف وسیع در کاربرد هایی به کار گرفته می شوند که نیاز به یک اسید پایه دارند و خارج از مقیاس استاندارد pH ، 0 تا 14 قرار می گیرد . قرائت می تواند منفی نظیر 2- باشد یا تا 20+ . نمونه هایی از این دست ” فوق اسید ها ” از جمله اسید تریفیلیک و اسید فلئورو سولفونیک هستند که به شکل متداولی در ایجاد و حفظ کاتیون های آلی استفاده می شوند که در قالب مولکول های حد واسط در واکنش های متعددی نظیر واکنش هایی که شامل تولید پلاستیک و بنزین با اکتان بالا و موارد تحقیقاتی می شود ، مفید هستند .

 

پی اچ متر دستی پرتابل ( پی اچ متر قلمی )

پی اچ متر های دستی پرتابل در گذشته فاقد تعدادی از قابلیت های تخصصی رقبای رومیزی خود بودند ، ولی حال بسیاری از این مدل های پرتابل در بازار تقریبا به همان پیشرفته ای هستند . نسل جدید پ هاش متر های پرتبال می توانند گزینه ای بسیار جذاب برای استفاده در کار های میدانی با آزمایشگاهی باشند . توجه داشته باشید که یک مدل پرتابل ممکن است قیمت اندکی بالاتر داشته باشد . حالا نگاهی به طیف آشکار سازی pH متر های پرتابل می اندازیم تا بتوانید بررسی کنید که به یک مدل محدوده استاندارد یا وسیع نیاز دارید :

A . یک پی اچ متر پرتابل ، محدوده استاندارد مقیاس استاندارد pH از 0 تا 14 را اندازه گیری می کند که اکثر کاربرد ها از جمله کاربرد های محلول های مبتنی بر آب را در بر می گیرد . بعضی از pH متر ها مقایس کوچکتری را می خوانند ، نظیر 4 تا 10 ، ولی آن ها برای محیط های آزمایشگاهی مناسب نیستند و بنابراین در این راهنما لحاظ نشده اند .

B . یک پی اچ متر پرتابل ، محدوده وسیع در کاربرد هایی به کار گرفته می شود که نیاز به یک اسید پایه دارند که pH آن در محدوده ی استاندارد 0 تا 14 قرار نمی گیرد . ممکن است با قرائت منفی نظیر -2 یا بسیار بالای نظیر +20 روبرو شویم . نمونه هایی از این دست موارد شامل ” فوق اسید ها ” از جمله اسید تری فلیک و اسید فلئورو سولفونیک می شود که به شکل مرسومی در ایجاد و نگهداری کاتیون های آلی استفاده می شوند که به عنوان مولکول های حد واسط در واکنش های متعددی مفید به شمار می روند ، نظیر آن دسته از مولکول هایی که در تولید پلاستیک و بنزن با اکتان بالا و امور تحقیقاتی استفاده می شوند .

 

دقت پی اچ متر

حالا نگاهی به دقت پی اچ متر محدوده وسیعی می اندازیم تا بررسی کنید کدام گزینه برای شما بهترین است :

  • یک دقت pH برابر با 0.001 که برای کاربرد های بسیار حساس آزمایشگاهی ایده آل است که در آن به قرائت pH با سه عدد اعشار نیاز است .
  • یک دقت pH برابر با 0.01 که برای اکثر کاربرد های آزمایشگاهی ایده آل است که در آن به قرائت pH با دو عدد اعشار نیاز است .
  • یک دقت pH برابر با 0.1 که برای کاربرد های ساده و پایه آزمایشگاهی ایده آل است که در آن به قرائت pH با یک عدد اعشار نیاز است .

 

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات PH متر

 

قیمت پی اچ متر

برای اطلاع از قیمت پ هاش متر می توانید در فرم زیر درخواست خود را با جزئیات ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است