ارائه دهندگان این محصول


” چرا خواندن و اندازه گیری pH آب خالص باید بسیار مشکل باشد ؟ عقل سلیم می گوید که pH آب خالص بایستی 7.0 باشد ، و هیچ مخالفتی با آن وجود ندارد . “

 

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات PH متر

 

ولی در عمل ، این امر می تواند کاملا مشکل باشد و اغلب به دست آوردن مقدار قابل تکرار pH در نمونه های با قدرت یونی کم بسیار آزار دهنده است . آبی که دارای ویژگی های یونی بسیار کمی است ، به عبارت دیگر میزان قلیایی بودن آن کم ، قدرت یونی آن پایین است یا دارای مقاومت بالا / ضریب هدایت کم نظیر آب یون زدایی شده ( DI ) یا آب مقطر است . به دست آوردن مقادیر pH متفاوت با الکترود های جدید و مهر و موم شده ای که با دقت زمان سعی در اندازه گیری آب DI در بافر های pH کالیبره می شوند ، سخت است . علت پتانسیل های متغیر اتصال است که در بین اتصال مرجع به وجود می آیند . بعضی از تکنیک ها و توصیه ها برای غلبه به چنین محدودیت هایی این جا مورد بحث قرار خواهند گرفت .

انتخاب یک الکترود pH

الکترود های گران قیمت تر دو اتصالی دارای مزیت هایی به نسبت الکترود های سنتی تک اتصالی هستند ، گرچه آن ها معمولا به نسبت رقبای خود در کاربرد های آب خالص ، بهتر نیستند . بهترین گزینه یک الکترود پر شده با مایع ، قابل پر شدن مجدد است که به شکل ایده آلی از شیشه ی با مقاومت کم ساخته شده است . یک اتصال مرجع دارای یک سرعت جریان بالاتر به منظور به حداقل رساندن پتانسیل های اتصال است . الکترود های مهر و موم شده ، که معمولا با ژل پر می شوند ، دارای یک سرعت نشتی فوق العاده پایین محلول مرجع هستند . گرچه یک سرعت نشتی سریع با آب خالص مطلوب است تا یک پتانسیل pH را بتوان بسیار سریع تر به دست آورد . هم چنین به همین دلیل است که الکترود های مهر و موم شده را نبایستی در آب یون زدایی شده قرار دارد ، چون نمونه لیچینگ محلول مرجع را تسریع خواهد بخشید و امکان جایگزینی آن وجود ندارد .

تداخل الکترواستاتیک

از آن جایی که آب فوق العاده خالص یک هادی بد است ، در نتیجه می تواند منبع پتانسیل های استاتیک نیز باشد . این پتانسیل های استاتیک ممکن است مشکلاتی را در اندازه گیری pH نشان دهند . به منظور جبران این مداخلات ، الکترود های pH با یک بخش محافظت شده ی ویژه یا متصل به زمین موجود هستند . چنین الکترود هایی گران قیمت هستند و برای اندازه گیری آب فوق خالص به ویژه طراحی شده اند .

سایر توصیه ها در رابطه با اندازه گیری

 

  • اندازه گیری pH در کوچکترین حجم ممکن نمونه مفید است . اندازه گیری مستقیم pH در نمونه های حجم بالا نظیر ظروف استوانی شکل یا تانک ها و سایر نمونه با آب در حال جریان یا در حال جنبش باعث ایجاد نوسان می شود و نیاز به زمان پایدارسازی بیشتری خواهند داشت .
  • اضافه کردن مقدار اندکی از KCl قدرت یونی نمونه را افزایش خواهد داد و زمان پاسخ را بهبود خواهد بخشید . تنها KCl با خلوص بالا بایستی به کار گرفته شود چون مقدار اندک یا خلوص پایین آن می تواند به صورت مصنوعی pH را تغییر دهد .
  • حفظ اعمال خوب آزمایشگاهی از جمله استفاده از شیشه آلات تمیز ، اجتناب از آلودگی تقاطعی بعد از کالیبراسیون توسط شستن کامل با آب DI ، استفاده از تنها استاندارد های کالیبراسیون تایید شده و غیره .
  • جبران دما بایستی در طول اندازه گیری و کالیبراسیون بایستی انجام شود . روزانه در چندین نقطه کالیبراسیون pH کالیبره کنید .
  • در معرض گذاری نمونه ی خود را با هوا به حداقل برسانید . گاز دی اکسید کربن می تواند در واقع باعث کاهش pH شود .

 

 

قیمت پ هاش متر

برای اطلاع از قیمت پی اچ متر می توانید در فرم زیر درخواست خود را با جزئیات ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است