اجزا تشکیل دهنده الکترود PH یک الکترود شیشه ای و یک الکترود رفرانس می باشند. به جای یون های هیدروژن در الکترود شیشه ای پوششی از یون های فلزی وجود دارد که تعویض می گردند. که یک سطح از آن در تماس با محلول با PH ثابت است و سطح دوم با نمونه در تماس قرار میگیرد. در زمان تماس اختلاف پتانسیلی بخاطر جابجایی یون ها ایجاد می شود، که این اختلاف را توسط یک رابط فلزی که درون محلول با PH ثابت قرار داده شده اندازه می گیرند. یک پتانسیل رفرانس ثابت توسط الکترود رفرانس تولید می شود و با پتانسیل الکترود شیشه ای مقایسه می گردد.

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات PH متر

 

نحوه کالیبره کردن الکترود PH

برای کالیبره کردن الکترود PH از دو مایع بافر با PH معلوم استفاده می شود. یکی از بافرها را به دستگاه می دهیم و با کنترل دستگاه پی اچ مورد نظر را تنظیم و اندازه آن را می خوانیم. بافر دیگر را باز به دستگاه وصل کرده و با کنترل شیب طوری آن را تنظیم میکنیم که دستگاه پی اچ بافر دوم را نیز شان دهد.

میزان شیب را با کنترل دستگاه تنظیم می کنیم. پی اچ را بوسیله ی کنترلهای تجاری می توان در سه دامنه اسیدی، قلیایی و طبیعی کنترل کرد.

نحوه نگهداری از الکترود PH

هر روز باید درجه حرارت حفره های الکترود PH را کنترل کرد. به صورت مداوم باید محلول کلرور پتاستیم موجود در مایع رابط را تعویض نمود. آلوده شدن محلول رابط به حباب های هوای باقیمانده و یا خون باعث می شود نتایجی که بدست می آیند اشتباه و غیر واقعی باشند.

 


تاثیر منفی ای که آلودگی با پروتئین ها باعث می شوند این است که اولا زمان پاسخ را کاهش میدهد و قابلیت کنترل و تکرار پذیری نمونه ها را پایین می آورد. برای جلوگیری از اینکه الکترود ها توسط پروتئین ها آلوده شوند از یک محلول شوینده پروتئولیتیک استفاده می کنیم و آن را با فاصله زمانی مرتب درون حفره الکترود می نماییم. جهت تمیز کردن حفره ی الکترود PH از آب مقطر نباید استفاده کرد چون گلوبولین ها ممکن است رسوب کنند و در سطح الکترود ایجاد آلودگی نمایند.

گذشت زمان باعث فاسد شدن الکترودهای شیشه ای شده و به طور منظم باید جهت عدم وجود شکاف کنترل شوند. اگر شکافی وجود داشته باشد، نشتی ایجاد می کند که باعث نتایج کاذب می شود. در زمان عدم استفاده از دستگاه گاز خون، باید حفره را با محلول بافر که پی اچ آن به پی اچ طبیعی خون نزدیک است پر کرد تا از دی هیدراسیون عشاء شیشه ای جلوگیری کرد.

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات PH متر

 

قیمت الکترود PH

برای اطلاع از قیمت الکترود پی اچ متر می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است