استیک اسید ، که به شکل اصولی اسید اتانوئیک نامیده می شود ، یک ترکیب آلی با فرمول شیمیایی CH3COOH است ( هم چنین به صورت های CH3CO2 یا C2H4O2 نوشته می شود ) . استیک اسید زمانی که تقطیر نمی شود یک مایع بی رنگ است که هم چنین اسید استیک گلاسیال نامیده می شود . سرکه در حجم خود تقریبا 3 تا 9 درصد استیک اسید دارد و در نتیجه این ترکیب آلی جدا از آب جزء اصلی سرکه است . استیک اسید دارای یک مزه ی ترش و بوی تیز مشخص است . جدا از تولید آن به عنوان سرکه ی خانگی ، اساسا تولید آن به عنوان یک پیش ماده برای پلی وینیل استات و استات سلولز است . گرچه این اسید در دسته اسید های ضعیف قرار می گیرد ، نوع غلیظ آن خاصیت خورندگی دارد و می تواند به پوست آسیب وارد کند .

 

کاتالوگِ مواد شیمیایی مرک

 

 

ساختار استیک اسید

استیک اسید دومین اسید ساده در بین کربوکسیلیک اسید ها ( بعد از اسید فرمیک ) است . این اسید به سادگی دو گروه عملکردی کوچک ، یک گروه استیل و یک گروه هیدروکسیل متصل به هم ( AcOH ) دارد ، هم چنین می تواند به آن به چشم یک گروه متیل و گروه کربوکسیل متصل به هم نیز نگاه کرد ، استیک اسید یک معرف شیمیایی و ماده ی شیمیایی صنعتی مهم است که به طور کلی در تولید استات سلولز و فیلم عکاسی و استات پلی وینیل و چسب چوب و هم چنین فیبر ها و الیاف سنتزی استفاده می شود . در خانه ها ، اسید استیک رقیق شده اغلب اوقات به عنوان یک عامل پاک کننده ی رسوبات استفاده می شود . در صنعت غذا ، از استیک اسید به عنوان افزودنی غذا با کد E260 به عنوان یک تعدیل کننده ی میزان اسیدی بودن غذا و به عنوان یک چاشنی ، استفاده می شود . به عنوان یک ماده ی افزودنی به غذا ، استفاده از آن در بسیاری از کشورها از جمله کانادا ، اتحادیه ی اروپا ، ایالات متحده ، استرالیا و نیوزلند ثابت شده است . در بیوشیمی ، گروه استیل ، مشتق شده از استیک اسید ، پایه و اساسی تمامی شکل های زندگی است . زمان اتصال به کوآنزیم A ، نقش مرکزی در متابولیسم کربوهیدرات ها و چربی ها دارد .

میزان تقاضای جهانی برای این ماده شیمیایی در هر سال در حدود 6.5 میلیون تن است که تقریبا 1.5 میلیون تن از طریق بازیافت تولید و مقدار باقی مانده از مواد خام پتروشیمی تولید می شود . همانند با یک معرف شیمیایی ، منابع زیستی استیک اسید تحت توجه هستند ، ولی معمولا به صورت رقابتی نمی باشند . سرکه ، استید استیک رقیق شده است که اغلب اوقات توسط تخمیر و سپس اکسیداسیون اتانول تولید می شود .

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی استیک اسید مرک از کمپانی merck آلمان و نیز استیک اسید سیگما آلدریچ موجودند

 

قیمت استیک اسید ؛

برای اطلاع از قیمت اسید استیک می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

 

دیدگاه ها بسته شده است