ارائه دهندگان این محصول


تیوسیانات آمونیوم یک ترکیب معدنی با فرمول NH4SCN است . این ترکیب نمک کاتیون آمونیوم با آنیون تیوسیانات به شمار می رود .

 

کاتالوگِ مواد شیمیایی مرک

 

جنبه های کاربردی تیوسیانات آمونیوم

از این ترکیب معدنی در تولید آفت کش ، تیواوره و رزین های مصنوعی شفاف ، در کبریت ها ، به عنوان یک عامل ثابت کننده در عکاسی ، در ترکیبات ضد زنگ گوناگون ، به عنوان یک عامل کمکی در رنگرزی منسوجات و چاپ ، در قالب یک دنبال کننده در میدان های نفتی ، در جدا سازی هافنیوم از زیرکونیوم و در آنالیز های تیتراسیون استفاده می شود .

این ترکیب معدنی را می شود برای معین سازی محتوای یونی در نوشیدنی های سبک الکلی به وسیله ی کالری متری نیز به کار برد .

مهیا سازی تیوسیانات آمونیوم

این ترکیب معدنی در کشور ایالات متحده از طریق واکنش دی سولفید کربن با آمونیاک آب دار به وجود می آید ، دی تیوکربامات آمونیوم به عنوان یک واسطه در این واکنش به دنبال حرارت دادن تولید می شود که تجزیه ی آن به تیوسیانات آمونیوم و سولفید هیدروژن انجام می شود :

CS2 + 2 NH3(aq) → NH2C(=S)SNH4 → NH4SCN + H2S

واکنش های تیوسیانات آمونیوم

تیوسیانات آمونیوم در هوا پایدار است ، ولی به دنبال گرما دیدن به تیواوره تبدیل می شود .

مخلوط تعادلی در دمای 150 و 180 درجه ی سانتی گراد به ترتیب حاوی 30.3 و 25.3 ( بر اساس وزن ) تیواوره است . هنگامی که تا 200 درجه ی سانتی گراد حرارت داده می شود ، پودر خشک به آمونیوم ، سولفید هیدروژن و دی سولفید کربن تجزیه می شود و به دنبال آن رسوب تیوسیانات کواندینیوم بر جا می ماند .

NH4SCN اسید ضعیفی به شمار می رود که با سودای سوز آور یا پتاس سوز آور برای ایجاد تیوسیانات سدیم یا تیوسانات پتاسیم واکنش نشان می دهد . واکنش آن با نمک های آهن یک کمپلکس قرمز پر رنگ تیوسیانات آهن به وجود می آورد :

6 SCN + Fe3+ → [Fe(SCN)6]3−

تیوسیانات آمونیوم با چندین فلز یونی از جمله مس ، نقره ، روی ، سرب و جیوه واکنش می دهد و رسوبات تیوسیانات آن ها را تولید می کند که ممکن است در قالب حلال های آلی استخراج شود .

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی تیوسیانات آمونیوم مرک از کمپانی merck آلمان و نیز تیوسیانات آمونیوم سیگما آلدریچ موجودند

قیمت تیوسیانات آمونیوم

برای اطلاع از قیمت آمونیوم تیوسیانات می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است