ارائه دهندگان این محصول


کلرید باریم یک ترکیب معدنی است که فرمول شیمیایی BaCl2 را دارد . یکی از مرسوم ترین نمک های حلال در آب باریم محسوب می شود . همانند با دیگر نمک های باریم ، این ترکیب باعث ایجاد سمی به رنگ سبز – زرد به هنگام سوختن می شود . باید اشاره داشت این ترکیب رطوبت دوست نیز است .

 

کاتالوگِ مواد شیمیایی مرک

 

ساختار و خصوصیات کلرید باریم

این ترکیب معدنی در دو فرم ( پلی مورف ) کریستاله می شود . یک شکل ساختار فلوئوریت مکعبی ( CaF2 ) و دیگری ساختار orthorhombiccotunnite (PbCl2) دارد . هر دو پلی مورف ها ارجحیت یون بزرگ Ba2+ را به منظور به دست آوردن اعداد کوردیناسیون بزرگتر از 6 در خود جا داده اند . کوردیناسیونBa2+ در ساختار فلوئوریت 8 و در ساختار دیگر 9 است . هنگامی که ساختار کوتونیت BaCl2 مورد فشار 7–10 GPa واقع شود ، یک ساختار سوم به وجود می آورد ، یک فاز مونوکلینیک بعد از کوتونیت . عدد کوردیناسیون Ba2+ از 9 به 10 افزایش می یابد .

جنبه های کاربردی کلرید باریم

به عنوان یک نمک حلال ، ارزان قیمت باریم ، کلرید باریم دارای کاربرد های متعددی در محیط آزمایشگاه است . به صورت مرسومی به عنوان یک تست برای یون سولفات به کار گرفته می شود . در حوزه ی صنعت ، کلرید باریم کاربرد های متعددی در تصفیه ی محلول برین ( brine ) در پایگاه های تولید کلر و هم چنین در ساخت نمک های تصفیه حرارتی ، سخت کردن فولاد ، در تولید رنگ دانه ها و در تولید دیگر نمک های باریم ، دارد . از BaCl2 هم چنین در آتش بازی به منظور به وجود آوردن یک رنگ سبز روشن استفاده می شود . گرچه ، سمیت آن باعث می شود جنبه های کاربردی اش محدود باشند .

نکات ایمنی در هنگام استفاده از کلرید باریم

کلرید باریم ، به همراه سایرنمک های حلال در آب باریم ، میزان سمیت بالایی دارد . سولفات سدیم و سولفات منیزیم پادزهر هایی بالقوه محسوب می شوند به این علت که آن ها جامد غیر حلال سولفات باریم BaSO4 را به وجود می آورند که نسبتا به دلیل حلال نبودن آن غیر سمی است .

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی کلرید باریم مرک از کمپانی merck آلمان و نیز کلرید باریم سیگما آلدریچ موجودند

قیمت کلرید باریم

برای اطلاع از قیمت باریم کلرید می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است