ارائه دهندگان این محصول


کلرید آهن ( II ) که به اسم کلرید فرو نیز در بین جوامع علمی شناخته شده است یک ترکیب شیمیایی با فرمول FeCl2 است . جامدی پارا مغناطیس با نقطه ی جوش بالا و معمولا در قالب یک ترکیب جامد با رنگی جز سفید تولید میشود . FeCl2 از آب به شکل تترا هیدرات به رنگ سبز کریستاله می شود که متداول ترین فرمی است که در حوزه تجارت و محیط آزمایشگاه می توان از آن مشاهده کرد . هم چنین یک دی هیدرات وجود دارد . این ترکیب نیز قدرت حل شدن در آب را دارد ، حلال های آبی FeCl2 رنگ زردی دارند .

 

کاتالوگِ مواد شیمیایی مرک

 

مهیا کردن کلرید آهن در محیط آزمایشگاه

کلراید آهن به سادگی با افزودن پودر آهن به یک محلول متانول واسید هیدروکلریک غلیظ در یک جو خنثی به وجود می آید . این واکنش سبب شکل گرفتن ماده ی محلول متانول می شود که به دنبال گرما دادن در خلاء در دمای در حدود 160 درجه ی سانتی گراد FeCl2 غیر آب دار را به وجود می آورد . FeBr2 و FeI2 را می توان به شکل مشابهی مهیا کرد .

جنبه های کاربردی کلرید آهن

کلرید آهن کاربرد های ویژه ی گوناگونی دارد ، ولی ترکیبات مرتبط سولفات فرو و کلرید فریک از کاربرد های بیشتری که دارند لذت می برند . بدون در نظر گرفتن جنبه ی استفاده در سنتز آزمایشگاهی کمپلکس های آهن ، کلرید آهن نقش یک عامل کاهنده را در تصفیه ی آب به خصوص فاضلاب حاوی کرومات ، از خود نشان می دهد .

کلرید آهن ( III )

آهن ( III ) کلرید که کلرید فریک نیز مورد خطاب واقع می شود ، یک ترکیب شیمیایی در مقیاس صنعتی با فرمول FeCl3 و با عنصر آهنی در حالت اکسیداسیون +3 است . رنگ کریستال های آهن ( III ) کلرید به زاویه ی دید بستگی دارد یعنی : با نور منعکس شده کریستال ها به رنگ سبز تیره به نظر می‎ آیند ، ولی با نور انتقال داده شده آن ها قرمز – ارغوانی مشاهده می شوند . فرم غیر آب دار کلرید آهن ( III ) ، آب شونده است ، در نتیجه مهی از کلرید هیدروژن هیدراته در هوای مرطوب به وجود می آورد . کلرید آهن ( III ) در فرم طبیعی خود به ندرت مشاهده شده است ، شکل معدنی و طبیعی آن molysite نام دارد .

استفاده از کلرید آهن ( III ) در محیط آزمایشگاه

در آزمایشگاه کلرید ( III ) آهن معمولا به عنوان یک اسید لوئیس به منظور کاتالیز کردن واکنش هایی همانند با کلریناسیون ترکیبات آروماتیک و واکنش های Friedel-Crafts آروماتیک ها ، به کار گرفته می شود . در مقایسه با کلرید آلومینیوم میزان قدرت پایین تری دارد ، گرچه در برخی از موارد این قدرت به عنوان نمونه در قلیایی کردن بنزن کمتر منجر به محصول دهی بیشتر می شود .

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی کلرید آهن مرک از کمپانی merck آلمان و نیز کلرید آهن سیگما آلدریچ موجودند

قیمت آهن کلرید

برای اطلاع از قیمت کلرید آهن می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است