قیف بوخنر یکی از تجهیزات آزمایشگاهی به شمار می رود که به منظور عمل فیلتراسیون به کار گرفته می شود . به شکل سنتی جنس ساخت آن از چینی ( پورسلین ) می باشد ولی قیف هایی به جنس پلاستیک و شیشه نیز به چشم می خورند . در بالای بخش قیفی شکل یک سیلندر با صفحه ی سوراخ دار یا دیسک شیشه ای متخلخل وجود دارد که آن را از قیف بوخنر جدا می سازد .

خصوصیات قیف بوخنر

قیف Hirsch طراحی مشابهی در اختیار دارد و به نحوی مشابه ولی برای کمیت های کمتری از مواد به کار گرفته می شود . فرق اصلی این است که صفحه ی قیف Hirsch بسیار کوچکتر می باشد و دیواره های قیف بوخنر به سمت بیرون زاویه دار شده اند به جای این که به شکل عمودی باشند . قیف بوخنر دارای دیسک شیشه ای متخلخل را می شود فورا مورد استفاده قرار دارد . برای قیفی که یک صفحه ی سوراخ دار دارد ، ماده ی فیلتراسیون به شکل کاغذ فیلتر بر روی صفحه قرار داده می شود ، و کاغذ صافی با یک حلال به منظور ممانعت از نشت اولیه آغشته می شود . مایعی که بایستی فیلتر شود به درون سیلندر ریخته می شود و از بین دیسک شیشه ای متخلخل یا صفحه ی سوراخ دار به وسیله ی نیروی مکش خلاء به سمت پایین کشیده می شود . مزیت بارز استفاده از این نوع فیلتراسیون این می باشد که سریعا پیش می رود تا این که بخواهد به حلال اجازه دهد از بین محیط صافی از راه نیروی جاذبه کشیده شود . میزان حلال مورد استفاده بایستی محدود باشد یعنی کمتر از آن چه که سبب شود از روی ارلن سر ریز شود ، در غیر این صورت باشد حلال به داخل تجهیزات خلاء کشانده می شود . احتمال سر ریز شدن حلال و برگشته شدن آن به داخل ارلن را می شود با قرار دادن یک دریچه بین ارلن و منبع ایجاد خلاء کاهش داد .

از قیف بوخنر در آزمایشگاه های شیمیی آلی به منظور کمک به جمع آوری ترکیبات دوباره کریستالی شده به کار گرفته می شود . عمل مکش اجازه می دهد که ترکیبات مرطوب دوباره کریستالی شده چنان خشک شوند که ترکیب خالص کریستالی خشک شده ای باقی بماند . اغلب اوقات از آن به همراه یک ارلن بوخنر ، حلقه ی بوخنر و مهر های رسوبی استفاده می شود . یک مهر محکم خلاء و پایداری ارلن بوخنر و صافی در طول فرآیند فیلتراسیون الزامی می باشند . یک حلقه ی بوخنری را می شود به همراه قیف های بوخنر ، ارلن ها ، بوته های شیشه ای و بوته های گچی به کار برد . برجستگی های وسیع و سطح تماس زیاد از ایجاد یک مهر محکم شکل گرفته به وسیله ی خلاء اطمینان را به وجود می آورد در حالی که حلقه ها را به سهولت می شود برداشت و حتی بزرگترین قیف ها را به شکل عالی پشتیبانی کرد .

 

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است