ph متر یکی از تجهیزات آزمایشگاهی محسوب می شود که جزو پر استفاده ترین آن ها است . از لوازم Ph متری به منظور اندازه گیری مقدار PH یک ماده استفاده می شود .

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات PH متر

 

 

مواد از نظر خاصیت شیمیایی می توانند بازی یا اسیدی باشند . مواد اسیدی عدد PH کمتری دارند در حالی که برای مواد بازی این عدد بالاتر می باشد . میزان PH از 0 تا 14 می باشد و موادی که PH 7 در اختیار دارند خنثی به شمار می آیند به نحوی که آب خالص دارای این مقدار می باشد .

چطور می شود با یک لوازم Ph متری کار کرد

Ph متر ابزاری الکترونیکی است که از یک الکترود شیشه ای ( یک میله ی خاص اندازه گیری ) شکل گرفته است که توسط یک وسیله ی اندازه گیری الکترونیکی متصل شده اند که PH را مورد اندازه گیری قرار می دهد و آن را روی یک صفحه ی نمایش می دهد . شیوه ی کار آن بر پایه ی اندازه گیری فعالیت PH کاتیون های هیدروژن می باشد که اطراف نوک الکترود شیشه ای دارای دیواره ی نازک جمع می شوند . بنابراین یک ولتاژ الکتریکی کم شکل می گیرد و این امکان را به PH سنج می دهد تا PH را اندازه گیری و نمایش دهد .

لوازم Ph متری توسط چه کسی به کار گرفته می شود

Ph متر ها به وسیله ی شیمی دان ها ، زیست شناسان و دانشمندانی که در محیط های آزمایشگاهی ، در کارخانه های تولید یا مکان های تحقیقاتی مشغول به کار هستند ، به کار گرفته می شوند . لوازم Ph متری را می شود برای تست میزان بازی یا اسیدی بودن محدوده ی وسیعی از مواد همانند با مواد شیمیایی آزمایشگاهی ، آب ، غذا ها ، نوشیدنی جات ، پودر های شستشو ، صابون ها ، کاغذ و غیره استفاده کرد . کاغذ های PH را هم چنین می شود جایی که مناسب باشد استفاده کرد .

Ph متر ها را می شود در محدوده ی وسیعی از موارد کاربردی هنگامی که قلیایی یا اسیدی بودن مواد بسیار اهمیت دارد به کار برد همانند با :

  • در حوزه های کشاورزی ، باغبانی و باغ داری تجاری و خانگی می شود از Ph متر به منظور تست بازی یا اسیدی بودن خاک استفاده کرد . تعدادی از گیاهان در خاک های اسیدی به خوبی رشد می کنند و تعدادی دیگر در خاک های قلیایی بهتر رشد می کنند .
  • در امر نگه داری از استخر های شنا که به منظور حفظ توازن صحیح آب یک سطح PH دقیق لازم است از لوازم ph متری استفاده می شود تا به واسطه ی آن از کلر برای بهداشتی کردن آب استخر استفاده شود .
  • در کارخانه پنیر نیز لوازم ph متری به کار گرفته می شود از این جهت که پنیر تنها در محدوده ی پایینی از PH به خوبی جا می افتد ، طعم می گیرد و بافت آن شکل می گیرد .

 

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات PH متر

قیمت لوازم ph متر

برای اطلاع از قیمت لوازم پی اچ متر می توانید در فرم زیر درخواست خود را با جزئیات ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است