کربنات کلسیم یک ترکیب شیمیایی با فرمول CaCO3 است . یک ماده ی شیمیایی متداول یافت شده در صخره ها به عنوان اسکالسیت معدنی و آراگونیت و ترکیب اصلی مروارید ها و پوسته ی ارگانیسم های آبزی ، حلزون ها و تخم ها است . کربنات کلسیم یک جزء فعال در آهک کشاورزی است و هنگامی شکل می گیرد که یون های کلسیم در آب سخت با یون های کربنات از خود واکنش دهند و گچ آهک به وجود آید . در علم پزشکی به عنوان یک مکمل کلسیم یا به عنوان یک دوای ترش کردن ناشی از اسید معده به کار گرفته می شود ولی استفاده ی مفرط آن می تواند خطرناک باشد .

 

کاتالوگِ مواد شیمیایی مرک

 

جنبه های کاربردی کربنات کلسیم

کاربرد حوزه صنعتی

کاربرد اصلی از کربنات کلسیم در صنعت ساخت و ساز است ، یا به عنوان یک ماده ی ساختمانی یا توده سنگ آهک به منظور جدا سازی یا به عنوان قسمتی از سیمان یا به عنوان ماده ی شروع کننده برای مهیا کردن آهک با سوزاندن در یک کوره .

کاربرد در حوزه سلامت و رژیم غذایی

کربنات کلسیم کاربرد های متعددی در پزشکی به عنوان یک مکمل خوراکی ارزان کلسیم یا دوای ترش کردن ناشی از اسید معده دارد . احتمال این وجود دارد که از آن به عنوان یک phosphate binder برای درمان فزونی فسفر ( هایپرفسفاتمی ) ( اساسا در بیماران با نارسایی مزمن کلیوی ) استفاده شود . هم چنین در صنعت داروشناسی به عنوان یک فیلتر خنثی برای قرص ها و سایر دارو ها به کار گرفته می شود .

کاربرد ها در محیط زیست

در سال 1989 ، محققی به اسم کن سایمونز ، از CaCO3 در رودخانه Whetstone Brook در ماساچوست استفاده کرد . او امیدوار بود که کربنات کلسیم قادر به این باشد که با اسید موجود در جریان آب ناشی از باران اسیدی مبارزه و سبب نجات قزل آلا هایی شود که فرایند تخم ریزی را متوقف کرده بودند . با آن که آزمایش او با موفقیت همراه بود ، ولی باعث افزایش مقدار یون های آلومینیوم موجود در منطقه شد .

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی کربنات کلسیم مرک از کمپانی merck آلمان و نیز کربنات کلسیم سیگما آلدریچ موجودند

قیمت کربنات کلسیم ؛

برای اطلاع از قیمت کلسیم کربنات می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

 

دیدگاه ها بسته شده است