کالسین یا کلسین که به نام های کمپلکس فلورسین ، فلورکسون نیز در بین جوامع علمی شناخته شده است یک رنگ فلورسانت به ترتیب با با طول موج های انتشار و برانگیختگی 495/515 نانومتر به شمار می رود و دارای ظاهری با کریستال هایی به رنگ نارنجی است . کالسین در غلظت های بالای 70 میلی مول نقش عامل کاهنده ی شدت فلورسانس را دارد و معمولا به عنوان نشانگری برای نشت وزیکول مایع به کار گرفته می شود . از آن هم چنین به شکل سنتی به عنوان یک نشانگر کمپلکسومتری به منظور تیتراسیون یون های کلسیم با EDTA ، و برای تعیین فلورومتری کلسیم ، استفاده می شود .

 

کاتالوگِ مواد شیمیایی مرک

 

 

مشتق استومتوکسی غیر فلورسانتی کالسین ( Calcein AM ) در حوزه ی زیست شناسی استفاده می شود به این علت که قادر به این است که از طریق غشای سلولی به درون سلول های زنده انتقال داده شود که به منظور تست زیست پذیری سلول و برای برچسب گذاری کوتاه مدت سلول ها مفید است . می توان از Fura-2 , Furaptra , Indo-1 و aequorin نیز استفاده کرد . یک گروه استومتوکسی قسمت مولکولی که نقش کی لیت کننده ی یون های Ca2+, Mg2+, Zn2+ و سایر یون ها را دارد ، تیره می کند . پس از انتقال به درون سلول ها ، استراز های درون سلولی گروه استومتوکسی را حذف می کنند و این مولکول داخل سلول به تله می افتد و رنگ فلورسانس به رنگ سبز پر رنگی از خود به وجود می آورد . از آن جایی که سلول های مرده فاقد استراز های فعال هستند ، فقط سلول های زنده برچسب گذاری و به وسیله ی فلوسایتومتری مورد شمارش قرار می گیرند .

جنبه های کاربردی کالسین

استر استوکسی متیل کالسین هم چنین به عنوان کشف تعاملات دارویی با پروتئین های مقاومت چند دارویی در سلول های سالم به کار گرفته می شود . به این علت که یک سوبسترای عالی ناقل مقاومت چند دارویی 1 ( MDR1 ) پی – گلیکو پروتئین و پروتئین مرتبط با مقاومت چند دارویی ( MPR 1 ) است . از سنجش calcein AM می توان به عنوان یک نمونه برای تعاملات دارویی – دارویی استفاده کرد ، به منظور سنجش سوبسترای ناقل و یا / جلوگیری کننده ها ; و هم چنین برای مشخص سازی مقاومت دارویی داخل آزمایشگاهی سلول ها ، از جمله نمونه های پروتئینی .

کالسین هم چنین برای نشان دار کردن ماهی های تازه تخم ریزی کرده و به منظور برچسب گذاری استخوان ها در حیوانات زنده به کار گرفته می شود .

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی کالسین مرک از کمپانی merck آلمان و نیز کالسین سیگما آلدریچ موجودند

قیمت کالسین ؛

برای اطلاع از قیمت کلسین می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

 

دیدگاه ها بسته شده است