ارائه دهندگان این محصول


فنل رد ( که هم چنین به اسم فنل سولفون فتالئین یا PSP شناخته می شود ) یک شناساگر pH به شمار می رود که به صورت متداولی در محیط های آزمایشگاهی زیست سلولی به کار گرفته می شود .

 

 

کاتالوگِ مواد شیمیایی مرک

 

جنبه های کاربردی فنل رد

شناساگری برای کشت های سلولی

اکثر بافت های زنده در یک pH نزدیک به حد خنثی ، یعنی نزدیک به 7 ، می توانند عملکرد داشته باشند . pH خون به عنوان نمونه در محدوده ی 7.35 تا 7.45 قرار می گیرد . هنگامی که یاخته ها در کشت بافت رشد داده می شوند ، محیط کشتی که آن ها در آن رشد می کنند از نظر pH به pH فیزیولوژیکی نزدیک حفظ می شود . یک مقدار کم فنل رد افزوده شده به این محیط کشت در شرایط عادی یه رنگ قرمز – صوتی خواهد بود . معمولا برای کشت سلول 15 mg/l به کار گرفته می شود .

به دنبال رخ دادن مشکل ، یعنی محصولات زائد و بدون مصرف به وجود آمده از طریق یاخته های در حال مرگ یا بیش از حد رشد کردن آلاینده هایی که سبب عوض کردن میزان pH می شومد ، رنگ شناساگر تغییر پیدا می کند . به عنوان نمونه ، محیط کشت دارای سلول های پستاندارانی که با سرعت نسبتا کم عمل تقسیم را انجام می دهند می تواند به سرعت به وسیله ی آلاینده های باکتریایی پوشانده شود . این امر معمولا منجر به یک اسیدی شدن محیط می شود و بنابراین به رنگ زرد در می آید . تعداد زیادی از زیست شناسان از این طریق برای بررسی سریع سلامت محیط های کشت بافتی استفاده می کنند .

استفاده در کیت های تست استخر های شنا

فنل رد ، که معمولا به نام متفاوتی برچسب گذاری می شود ، همانند ” Guardex Solution #2 ” ، به عنوان یک شناساگر pH در کیت های تست استخر شنا استفاده می شود .

کلرین می تواند منجر به سفید کردن رنگ در عدم حضور تیوسولفات به منظور ممانعت از اکسیده شدن کلرین شود . سطوح بالایی از برومین می توانند فنل رد را به برومو فنل رد ( دی برومو فنل سولفون فتالئین ، که pKa پایین آورده شده ی آن منجر به شکل گیری شناساگری با محدوده ی pH تغییر یافته در جهت اسیدی می شود – آب در pH برابر با 6.8 در تست در pH 7.5 ظاهر خواهد شد ) تبدیل کنند .

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی فنل رد مرک از کمپانی merck آلمان و نیز فنل رد سیگما آلدریچ موجودند

قیمت فنل رد

برای اطلاع از قیمت فنل قرمز آزمایشگاهی می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است