ترکیب شیمیایی کلرید پتاسیم ( KCL ) یک نمک هالید فلزی است که در ساختار آن پتاسیم و کلرید به چشم می خورد . ترکیبی فاقد بو که دارای ظاهر کریستالی سفید یا بی رنگ شیشه ای مانند است . این جامد قابلیت حل شدن در آب را دارد و محلول های آن مزه شبه نمکی دارند . KCL در حوزه های پزشکی ، کاربرد های علمی ، پردازش غذا به کار گرفته می شود و از آن برای ایجاد ایست قلبی در مراسم اعدام با تزریق مقدار کشنده ی آن استفاده می شده است . این ترکیب به شکل طبیعی در قالب سیلویت معدنی و در ترکیب با کلرید سدیم به شکل سیلوینیت مشاهده می شود .

 

 

کاتالوگِ مواد شیمیایی مرک

 

جنبه های کاربردی کلرید پتاسیم

اکثریت مقدار تولید شده ی این ترکیب شیمیایی به منظور تولید کود استفاده می شود ، به علت این که رشد تعداد زیادی از گیاهان به وسیله ی جذب پتاسیم آن ها محدود می شود . در قالب یک ماده ی خام شیمیایی ، این ترکیب شیمیایی برای ساخت هیدروکسید پتاسیم و فلز پتاسیم به کار گرفته می شود . هم چنین از آن در پزشکی ، تزریقات کشنده ، کاربرد های علمی ، پردازش غذا و به عنوان یک جایگزین عاری از سدیم برای نمک خانگی برای اشخاصی که نگران اثرات سدیم بر روی سلامت هستند ، استفاده می شود .

خصوصیات زیستی و پزشکی کلرید پتاسیم

وجود پتاسیم در بدن انسان بسیار مهم و حیاتی است و فرم خوراکی کلرید پتاسیم برای جبران آن متداول است ، گرچه آن را می توان به شکل رقیق و به داخل ورید تزریق کرد . آن را می توان به عنوان جانشین نمک برای غذا ، به سبب طعم ضعیف ، تلخ ، غیر شور آن به کار برد و معمولا با نمک معمولی ( کلرید سدیم ) برای بهتر کردن مزه ، ترکیب می شود . اضافه کردن 1 ppm از تائوماتین به صورت آشکاری این تلخی را کم می کند . شکایت هایی در رابطه با تلخی ، مزه ی شیمیایی یا فلزی آن نیز به دنبال استفاده از کلرید پتاسیم در غذا گزارش شده است .

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی کلرید پتاسیم مرک از کمپانی merck آلمان و نیز کلرید پتاسیم سیگما آلدریچ موجودند

قیمت کلرید پتاسیم ؛

برای اطلاع از قیمت پتاسیم کلرید می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است