فرمالدهید یا فرمالین یک ترکیب آلی شکل گرفته به صورت طبیعی با فرمول شیمیایی CH2O است. فرمالدهید ساده ترین آلدهید است که به واسطه ی نام سنتزی متانالش نیز شناخته می شود . نام معمول این ماده از شباهات و ارتباط آن با اسید فرمیک می آید . فرمالدهید یک پیش ماده ی مهم برای بسیاری از مواد و ترکیبات شیمیایی دیگر است . در سال 1996 ، ظرفیت منصوب شده برای تولید این ماده شیمیایی تخمین زده می شد که سالانه 8.7 میلیون تن باشد . از این ترکیب آلی اساسا در تولید رزین های صنعتی ، به عنوان مثال ، برای روکش ها و بورد ذرات ، استفاده می شود . با نگاه با استفاده ی گسترده ، سمیت و فرار بودن این ترکیب آلی ، این ماده در رابطه با سلامت انسان بسیار مهم محسوب می شود . در سال 2011 ، برنامه ملی سم شناسی آمریکا فرمالدهید را به عنوان ” ماده ی سرطان زا برای انسان ” توصیف کرد .

 

کاتالوگِ مواد شیمیایی مرک

 

شکل های مختلف فرمالدهید

این ماده شیمیایی نسبت به بسیاری از ترکیبات کربنی ساده به نحوی پیچیده تر است که چندین فرم مختلف به خود می گیرد . در قالب یک گاز ، فرمالدهید بی رنگ است و یک بوی آزار دهنده و تیز مشخص دارد . به دنبال چگالش ، گاز به شکل های مختلفی از فرمالدهید تبدیل می شود ( با فرمول های گوناگون شیمیایی ) که ارزش کاربردی بیشتری دارند . یک مشتق مهم متا فرمالدهید تریمر حلقه ای (سیکلیک ) یا 1,3,5تری اکسان با فرمول (CH2O)3 است . هم چنین یک پلیمر خطی به اسم پارا فرمالدهید دیده می شود . این ترکیبات ویژگی های شیمیایی مشابه دارند و اغلب اوقات در عوض هم استفاده می شوند .

کاربرد ها

این دارو به عنوان یک ضد عرق در افرادی استفاده می شود که پا های آن ها بسیار بو می دهد یا عرق می کند . هم چنین از آن به عنوان یک عامل خشک کننده در طول درمان زگیل استفاده می شود .

نحوه ی استفاده ی موضعی از فرمالدهید

این دارو تنها به منظور استفاده بر روی پوست است . ظرف را اگر در پوش آن برداشته شده است ، هم نزنید . تمامی دستورالعمل های نوشته شده روی بسته ی محصول را دنبال و طبق توصیه ی پزشک خود استفاده کنید . طبق توصیه ی دکترتان از فرمالدهید ، به طور کلی روزانه یک بار بر روی پوست ، استفاده کنید . از تماس این دارو با چشمان ، بینی و دهان خود اجتناب کنید . اگر این ترکیب شیمیایی با این نواحی یا بخشی از پوست که نباید تحت تاثیر آن قرار بگیرد ، تماس داشت ، به طور کامل آن منطقه را با آب و صابون بشورید . اگر یک واکنش پوستی بعد از شستن رخ داد ، با دکتر خود تماس بگیرید .

به طور منظم از این دارو برای بیشترین بهره را بردن استفاده کنید . به یاد داشته باشید که هر روز در زمان مشابهی آن را به کار ببرید .

از فرمالدهید در چه مواردی استفاده می شود ؟

محلول فرمالدهید شفاف و بدون رنگ است . زمانی که تا 10 درصد رقیق شود ، از آن می توان به عنوان یک عامل درمانی بيمارى گنديدگى سم گوسفند و یا جلوگیری از آن استفاده کرد . از آن هم چنین برای درمان بیماری های قارچی ماهی ها استفاده می شود ، ولی اگر با پارا فرمالدهید ترکیب شود ، می تواند سمی باشد . این محلول با گروه های آمین یا پروتئین ها و DNA واکنش می دهد که اجازه به خصوصیت ضد عفونی کنندگی آن می دهد . این محلول در زمان بافری شدن ، می تواند باعث دناتوره شدن یا تثبیت بافت ها به منظور بررسی زیر یک میکروسکوپ شود .

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی فرمالدهید مرک از کمپانی merck آلمان و نیز فرمالدهید سیگما آلدریچ موجودند

قیمت فرمالدهید ؛

برای اطلاع از قیمت فرمالین آزمایشگاهی می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است