گلیسرول ( گلیسیرین ) یک ترکیب پلیول ( الکل قند ) است . گلیسیرین ماده ای بی رنگ ، بی بو ، چسبناک است که مزه ای شیرین و غیر سمی دارد . از آن در صنعت غذا به مقدار زیادی به عنوان یک شیرین کننده و جاذب رطوبت و در فرمول های ساخت دارو ها استفاده می شود . گلیسیرین دارای سه گروه هیدروکسیل است که مسئول حل شدن آن در آب و طبیعت رطوبت دوست آن است . این ترکیب پلیول را می توان ستون فقرات تمامی لیپید هایی دانست که با نام تری گلیسیرید شناخته می شوند .

 

کاتالوگِ مواد شیمیایی مرک

 

 

این ترکیب یا می تواند سنتزی باشد یا از گیاهان ( معمولا سویا یا نخل ) یا حیوانات ( معمولا پیه نهنگ ) مشتق گرفته شده باشد . تقریبا هر ساله 950 هزار تن گلیسیرین به تنهایی در ایالات متحده از سال 2000 تا 2004 تولید شده است . تولید گلیسیرین به دنبال اجرای دستورالعمل سوخت های زیستی اتحادیه اروپا ( 2003/30/EC ) افزایش خواهد یافت ، که نیازمند جایگزینی 5.75 درصد سوخت های پترولیوم با زیست سوخت ها در سراسر کشور های عضو تا سال 2010 است ، چون گلیسیرین یک محصول فرعی در تولید زیست سوخت ها به شمار می رود . پیش بینی می شود که تا سال 2020 ، تولید گلیسیرین بیشتر از 6 برابر مقدار نیاز باشد .

منابع گلیسیرین

از چربی ها و روغن ها

تری گلیسیرید های پیدا شده در چربی ها و روغن ها در تعریف استر های گلیسیرین با اسید های کربوکسیل زنجیره طویل هستند ، هیدرولیز یا ترنس استریفیکیشن این تری گلیسیرید ها باعث تولید مقادیر استوکیومتری گلیسیرین می شود .

گلیسیرین سنتزی

این ترکیب اشاره به مواد به دست آمده از منابع غیر تری گلیسیریدی دارد . این ترکیب ممکن است هم چنین توسط مسیر های مختلفی از پروپیلین تولید شود . فرآیند اپی کلروهیدرین مهم ترین آن ها است ، این فرآیند شامل کلریناسیون پروپیلن به منظور تولید آلیل کلرید می شود که با هیپوکلریت به دی کلروهیدرین ها اکسیده می شود که با یک باز قوی واکنش می دهد تا اپی کلروهیدرین را تولید کند . اپی کلروهیدرین سپس به منظور ایجاد گلیسیرین هیدرولیز می شود . فرآیند های فاقد کلرین از پروپیلن شامل سنتز گلیسیرین از آکرولئین و اکسید پروپیلن می شوند .

کاربرد های گلیسیرین

این دارو به عنوان یک مرطوب کننده برای درمان یا جلوگیری از پوست خشک ، زیر ، نا هموار ، خارش دار و آزردگی های کم اهمیت پوست ( به عنوان مثال سوختگی های پوستی ناشی از اشعه درمانی ، جوش کهنه بچه ) استفاده می شود . امولینت ها موادی هستند که پوست را ملایم و مرطوب می کنند و باعث کاهش خارش و پوسته شدن آن می شوند . بعضی از محصولات ( پلترولاتوم سفید ، اکسید روی ) اکثرا به منظور محافظت از پوست در برابر آزردگی استفاده می شوند .

به طور منظم از این دارو به منظور بیشترین بهره را بردن استفاده کنید . اکثر مرطوب کنندگان برای به خوبی کار کردن نیاز به آب دارند . این محصول را بعد از حمام یا دوش گرفتن در حین این که هنوز پوست مرطوب است ، استفاده کنید . برای پوست های بسیار خشک ، دکتر شما باید به شما آموزش دهد که قبل از استفاده از این محصول ناحیه ی مورد نظر را خیس کنید . حمام / دوش گرفتن طولانی ، با آب داغ و مکرر می تواند باعث بدتر شدن وضعیت پوست خشک شود .

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی گلیسیرین مرک از کمپانی merck آلمان و نیز گلیسیرین سیگما آلدریچ موجودند

قیمت گلیسیرین؛

برای اطلاع از قیمت گلیسیرینمی توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است