ارائه دهندگان این محصول


ترت بوتانول ( TBA ) که با نام ترت بوتیل الکل نیز شناخته می شود ساده ترین فرم الکل نوع سوم با فرمول شیمیایی (CH3)3COH است .این ماده یکی از 4 ایزومر بوتانول به شمار می رود که جامد و بدون رنگ است که دمای ذوب آن نزدیک به دمای اتاق بوده و بویی شبیه به کافور دارد . حلالیت آن در آب بسیار زیاد بوده و با اتانول و دی اتیل اتر ترکیب می شود .

 

کاتالوگِ مواد شیمیایی مرک

 

شکل طبیعی ترت بوتانول

وجود ترت بوتانول در آب جو و نخود ثابت شده است . در نشاسته کاساو نیز می توان آن را پیدا کرد و به عنوان یک جزء تخمیر در برخی از نوشیدنی های الکلی به کار گرفته می شود .

آماده سازی ترت بوتانول

ترت بوتانول در صنعت و به شکل تجاری از ایزو بوتان مشتق گرفته می شود و یک هم محصول تولید اکسید پروپیلن آن را می توان محسوب کرد . این ماده شیمیایی را هم چنین می شود به وسیله ی هیدراسیون کاتالیزوری ایزو بوتیلن ، یا توسط واکنش گرینگارد ( Gringard ) بین استون و کلرید متیل منزیم تولید کرد .

هنگامی که از محیط آبی به وجود می آید ، نمونه ها دارای محتوای 88.14 درصد الکل هستند ، مقدار باقی مانده یعنی آب را نمی توان توسط تقطیر حذف کرد . در عوض ، الکل بدون آب به عنوان یک عامل خشک کننده نظیر اکسید کلسیم ، مورد نیاز است .

کاربرد ترت بوتانول

ترت بوتانل به عنوان یک حلال ، دناتوره کننده ی اتانول ، ماده ی حذف کننده ی رنگ و ارتقاء دهنده ی اکتان بنزین و اکسیژن رسانی استفاده می شود . ترت بوتانول یک واسطه ی شیمیایی است که برای تولید MTBE و ETBE به وسیله ی واکنش با متانول و اتانول و TBHP توسط واکنش با پروکسید هیدروژن تولید می شود .

واکنش ها

با توجه به یک الکل نوع سوم بودن ، ترت بوتانل بیشتر نسبت به اکسایش مقاوم از خود نشان می دهد و به نسبت سایر ایزومر های بوتانول قدرت واکنش دهی کمتری دارد .

هنگامی که ترت بوتانل با یک باز قوی پروتون زدایی می شود ، محصول شکل گرفته یک آنیون آلکوکسید است . در این مورد ، ترت – بوتوکسید نامیده می شود . به عنوان نمونه ، معرف آلی به طور معمول استفاده شده ترت – بوتوکسید پتاسیوم توسط ریفلاکس ( روشی در تقطیر ) ترت- بوتانول خشک با فلز پتاسیم مهیا می شود .

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی ترت بوتانول مرک از کمپانی merck آلمان و نیز ترت بوتانول سیگما آلدریچ موجودند

 

قیمت ترت بوتانول

برای اطلاع از قیمت ترت بوتانول می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند :

درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

 

دیدگاه ها بسته شده است