آهن عنصری شیمیایی است که در جدول تناوبی نماد Fe به همراه عدد اتمی 26 را دارد و و معمولا به شکل پودر آهن جامد موجود است . آهن فلزی در اولین سری انتقال به شمار می رود . بر اساس حجم متداول ترین عنصر روی زمین محسوب شده که تعداد زیادی از قسمت های گوناگون هسته ی داخلی و خارجی زمین را به خود اختصاص داده است . آهن در پوسته ی زمین چهارمین عنصر متداول محسوب می شود . فراوانی آن در سیاره های صخره ای همانند با زمین به سبب تولید فراوان آن به وسیله ی جوش در ستاره های جرم بالا است ، محلی که تولید نیکل – 56 ( که به متداول ترین ایزوتوپ آهن تجزیه می شود ) آخرین واکنش جوش هسته ای و واکنشی از نوع گرما زا به شمار می رود . بنابراین ، نیکل رادیو اکتیو آخرین عنصری است که پیش از ، از هم پاشیدن ابر نواختر ( supernova ) که سبب شده است رادیو نوکلئید پیش ماده ی آهن در فضا پخش شود ، به وجود آمده است .

 

کاتالوگِ مواد شیمیایی مرک

 

مشابه با سایر عناصر گروه 8 ، آهن در طیفی از حالت های اکسیداسیون مشاهده می شود ، -2 تا +6 ، گرچه حالت های +2 و +3 متداول ترین محسوب می شود . شکل عنصری آهن در شهاب سنگ ها و سایر محیط های حاوی اکسیژن اندک دیده می شود ، گرچه نسبت به اکسیژن و آب از خود واکنش می دهد .

نقش پودر آهن در فرآیند های زیستی

آهن در تعداد زیادی از فرآیند های زیستی اثر گذار است ، پروتئین های آهن در تمامی ارگانیسم های زنده مشاهده می شوند یعنی باستانیان ، باکتری ها یوکاریوت ها که انسان نیز می شوند . به عنوان نمونه ، دلیل سرخی رنگ خون به سبب وجود هموگلوبین است ، پروتئینی که آهن دارد . همان طور که به وسیله ی هموگلوبین نشان داده می شود ، آهن اغلب اوقات در ساختار کوفاکتورها به عنوان مثال ” هِم ” ها دیده می شود . دسته های آهن – گوگرد بسیار زیاد هستند از جمله نیروژناز ، آنزیم مسئول تثبیت زیستی نیتروژن . تئوری های آشکاری در خصوص تکامل به توضیح نقش سولفید های آهن در تئوری جهان گوگرد – آهنی پرداخته اند .

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی پودر آهن مرک از کمپانی merck آلمان و نیز پودر آهن سیگما آلدریچ موجودند

قیمت پودر آهن

برای اطلاع از قیمت پودر آهن آزمایشگاهی می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است