با توجه به طیف کاری که باید در دانشگاه انجام شود یک دستکش به تنهایی نیاز های هر فرد را بر آورده نمی سازد. دستکش آزمایشگاه باید براساس ماده ای که باید حمل شود و کاری که باید انجام شود ، انتخاب شود.

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات انواع دستکش آزمایشگاه

 

 

چه زمانی باید دستکش آزمایشگاه پوشید ؟

زمان حمل و کار با موارد زیر باید از دستکش استفاده کرد :

 • مواد خطرناک
 • مواد شیمیایی آزمایشگاهی سمی
 • مواد خورنده
 • مواد دارای لبه های تیز یا درشت
 • مواد بسیار سرد یا داغ

استفاده از دستکش ها برای کاهش خطرات بالقوه است و همیشه باید به همراه دیگر تدابیر امنیتی از آن ها استفاده شود. علت آن این است که :

 • دستکش ها از دست افرادی که آن ها را می پوشانند محافظت می کنند – آن ها آلودگی را از محیط کاری پاک نمی کنند.
 • اگر از دستکش های محافظتی به نادرستی استفاده شود یا به خوبی از آن ها نگهداری نشود ، فردی که آن را به دست کرده است ممکن است محافظت نشود – زمانی که دستکش ها مشکل داشته باشند آن ها به خوبی از خطر نمی توانند محافظت کنند و کاربر در خطر آلودگی قرار می گیرد.
 • خود دستکش ها می توانند مشکلات پوستی ایجاد کنند.
 • پوشیدن دستکش در حس لامسه ی فرد تداخل ایجاد می کند.
 • وسعت حفاظت بستگی به اندازه بودن دستکش با دست فرد دارد.
 • بعضی از انواع دستکش ها در فرد احساس ناراحتی ایجاد می کنند و در کار افراد تداخل ایجاد می کنند.
 • دستکش های قابل استفاده ی مجدد در برابر یک بار مصرف

دستکش آزمایشگاه های از نوع یک بار مصرف نازک هستند ، معمولا 4 تا 8 میلی متر ضخامت دارند. این امر به کاربر اجازه می دهد تا حس لامسه ی خود را به خوبی حفظ کند و چابکی داشته باشد ولی مقاومت شیمیایی ضعیفی دارند.

آن ها به این منظور ساخته شده اند که در برابر تماس های تصادفی تا عمدی با مواد شیمیایی فرد را محافظت کنند و باید بعد از هر گونه ریختن آبی روی آن ها عوض شوند. استفاده از آن ها باید فقط برای یک بار باشد و هرگز مجدد از آن ها استفاده نشود.

این اقلام مصرفی آزمایشگاهی از نوع یک بار مصرف برای حمل مواد شیمیایی بسیار خطرناک مناسب نیستند. آن ها حفاظت اندکی مفید در برابر خطرات فیزیکی برای شخص به همراه می آورند چون خیلی راحت اگر به جایی گیر کنند پاره یا سوراخ می شوند.

محصولات دارای قابلیت استفاده ی مجدد 18 تا 28 میلی متر ضخامت دارند. به نسبت دستکش آزمایشگاه یک بار مصرف در برابر ساییدگی و دیگر خطرات فیزیکی حفاظت بیشتری به همراه می آورند ، و کمتر به دنبال استفاده پاره می شوند و در برابر حمله ی مواد شیمیایی به میزان بیشتری مقاومت می کنند. گرچه چابکی فرد و حس لامسه ی او را بیشتر کاهش می دهند و می توانند هنوز توسط مواد شیمیایی بسیاری آسیب ببینند یا آن ها به داخل این دستکش ها نفوذ کنند. برای موثر بودن آن ها باید به خوبی از آن ها مراقبت کرد.

انواع دستکش آزمایشگاه دارای قابلیت استفاده ی مجدد معمولا به نسبت دستکش های یک بار مصرفی که از همان مواد ساخته شده باشند دارای طول بیشتری از دست را می پوشانند و بنابراین در برابر لبریز شدن مایعات در بالای دستکش بهتر دست فرد را محافظت می کنند.

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات انواع دستکش آزمایشگاه

 

 

قیمت دستکش آزمایشگاه

برای اطلاع از قیمت دستکش آزمایشگاه می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است