بر خلاف شیشه های معمولی ، شیشه کوارتز حاوی اکسید کلسیم یا سودا نیست ، ولی سیلیکای خالص ( SiO2 ) در خود دارد . در شیشه کوارتز تولید شده به صورت صنعتی ، فرقی بین منشاء نوع طبیعی ( کوارتز جوش خورده ) و سنتزی ( سیلیکای جوش خورده ) آن گذاشته می شود . در شرکت Raesch ، ما تنها از مواد اصلی طبیعی با غلظت های مختلف نا خالصی در محدوده ی ppm استفاده می کنیم .

این نوع شیشه توسط ذوب کردن شن کوارتزی با ناخالصی استثنائی ( محتوایSiO2 برابر با 99.98 درصد ) و سپس اجازه به خنک و سفت شدن ماده ی ذوب شده ، تولید می شود .

موارد ساخته شده از شیشه کوارتز ویژگی های متعدد استثنائی دارند که باعث می شود برای استفاده در محصولات با کیفیت بالا ایده آل باشند و در کاربرد های مختلف به کار گرفته شوند .

کاربرد های شیشه کوارتز :

نفوذ پذیری برای مادون سرخ برای نور UV ( طول موج تقریبا 170 تا 5000 نانو متر )

خلوص بسیار بالا

انعطاف پذیری عالی

قدرت تراکم بالا

نقطه نرم شدگی به نسبت هر نوع شیشه ی دیگر به شکل بارزی بالاتر است

ضریب گسترش حرارتی بسیار پایین

مقاومت بالا نسبت به شوک حرارتی

ضرورتا نسبت به گاز ها نفوذ ناپذیر

ویژگی های انتقال نور عالی

مقاومت شیمیایی استثنائی بسیار بالا

مقاومت بالا

قدرت در هم گسیختگی تقریبا 40 kV/mm

توانایی بالا در زمینه ی عایق بودن

در تولید لامپ ، به صورت غالبی از شیشه کوارتز برای ساخت لامپ های IR و UV استفاده می شود که نیاز به خلوصی با سطح بالا و مقاومت نسبت به انکسار دارند . این قابلیت ها باعث می شود عمر خدمات لامپ ، حتی در دما های عملکردی بالا ، طولانی شود .

تمامی تولید کنندگان نیمه هادی در تمامی بخش های دنیا از شیشه کوارتز به شیوه های متنوع در فرآیند های تولید خود استفاده می کنند . ویژگی های بی نظیر شیشه کوارتز عبارتند از خلوص شیمیایی بالا ، مقاومت حرارتی بالا و تولرانس ابعادی دقیق . شیشه کوارتز به علت خلوص استثنائی که دارد ، تقریبا عاری از نا خالصی هایی همانند با فلزات است که برای اجزای نیمه هادی مضر هستند . پیشرفت بیشتر در رابطه با خلوص و ابعاد محصولات شیشه کوارتز این اطمینان را برای ما به وجود می آورد که بتوانیم راه حل های بهینه ی خود را ارائه دهیم ، به عنوان مثال در آینده برای صنعت نیمه هادی .

 

قیمت شیشه کوارتز ؛

برای اطلاع از قیمت شیشه جنس کوارتز می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید

[contact-form-7 404 "Not Found"]

دیدگاه ها بسته شده است