یک وسیله ی اندازه گیری دارای یک انبرک با جریان متناوب یکپارچه با نام کلمپ متر شناخته می شود. کلمپ متر بردار مجموع جریان های در حال جریان در تمامی هادی های الکتریکی که از میان میله عبور می کنند را اندازه گیری می کند که مقدار این بردار بستگی به روابط فازی بین جریان ها دارد.

 

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات انواع کلمپ متر

 

 

تنها یک هادی به طور معمول از میان میله عبور می کند. اگر انبرک به ویژه حول یک کابل دارای دو هادی الکتریکی که برق دستگاه را تامین می کند بسته شده باشد ، همان جریان از یک هادی پایین و از هادی الکتریکی دیگر بالا می آید ، در نتیجه کلمپ متر به درستی جریان خالص صفر را نشان می دهد. از آن جایی که کابل های برق برای دستگاه هر دو دارای عایق هستند ( و احتمالا یک سیم متصل به زمین ) و به یکدیگر متصل شده اند ، کلمپ متر ها اغلب اوقات به همراه چیزی که ضرورتا یک کابل رابط کوتاه باشد به همراه دو هادی الکتریکی جداگانه به کار گرفته می شوند. بنابراین انبرک را می توان حول تنها یک هادی از این کابل رابط قرار داد.

پیشرفتی که نسبتا اخیرا صورت گرفته است ساخت یک کلمپ متر دارای چند هادی الکتریکی با چندین سنسور بود که حول فک های انبرک سیم پیچ شده اند. این کلمپ متر را می توان اطراف کابل های تک فاز 2 یا 3 هادی قرار داد تا میزان جریان عبوری از میان بار را بدون نیاز به جدا سازی هادی ها خواند. ادعا می شود مقدار این جریان در رابطه با انواع خاصی از کابل ها می تواند دقیق باشد ولی در رابطه با سایر کابل ها اندکی دقت کمتر می باشد.

میزان جریان تولید شده توسط هادی الکتریکی که جریان کمی را حمل می کند را می توان با چند بار پیچاندن هادی الکتریکی حول انبرک افزایش داد ، نتیجه این است که مقدار جریان از تقسیم مقدار خوانده شده بر تعداد پیچ ها به دست می آید ، ولی دقت کمی کم می شود.

کاربرد کلمپ متر

کلمپ متر ها توسط برق کار ها استفاده می شوند و گاهی اوقات به همراه آن از مولتی متر هم استفاده می شود.

اندازه گیری جریان های بسیار بالا ( صد ها آمپر ) با وجود ترانس مناسب جریان آسان است. اندازه گیری دقیق جریان های کم ( یک چند میلی آمپر ) با یک انبرک ترانس جریان بسیار مشکل تر است.

کلمپ متر های ارزان از یک مدار یک سو کننده استفاده می کنند که در واقع میانگین جریان را می خواند ، ولی طوری کالیبره شده است تا جذر میانگین مربعات را که با میانگین مقدار اندازه گیری شده مطابقت دارد نشان دهد ، خواندن صحیح جذر میانگین مربعات زمانی است که جریان یک موج سینوسی است. مقدار اندازه گیری شده ی دیگر شکل های موج ، زمانی که این کلمپ متر های ساده تر با بار های غیر سینوسی استفاده می شوند ، نظیر بالاست های الکتریکی به کار گرفته شده به همراه لامپ های فلورسانت یا لامپ های تخلیه ی الکتریکی شدت بالا یا مدرن ترین تجهیزات الکترونیکی و کامپیوتری ، می تواند کاملا غیر صحیح باشد. کلمپ متر هایی که به جذر میانگین مربعات تا جریان میانگین پاسخ نشان می دهند در قالب ” جذر میانگین مربعات واقعی ” توصیف می شوند.

 

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات انواع کلمپ متر

 

قیمت کلمپ متر

برای اطلاع از قیمت کلمپ متر می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است