عینک آزمایشگاهی به منظور حفاظت انسان در برابر مواد خاصی که به شکل بالقوه خطرناک می باشند طراحی شده است . حفاظت چشم و منطقه ی صورتی توسط آن ها صورت می گیرد . عینک های آزمایشگاهی در مقایسه با عینک های ایمنی در برابر مواد خطرناک و درجه حرارت بالا ، پاشیدن مایع ، گرد و غبار و اثر گذاری نوری حفاظت بیشتری را به دست می دهند . عینک آزمایشگاهی به سه شکل گوناگون دیده می شود یعنی تهویه مستقیم ، تهویه غیر مستقیم و عینک های آزمایشگاهی فاقد تهویه ( دریچه ) .

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات انواع عینک ایمنی

شکل های مختلف عینک آزمایشگاهی و کاربرد های گوناگون آن ها

عینک آزمایشگاهی تهویه مستقیم

یک جریان مستقیم از هوا اجازه داده می شود که از محیط کار به درون عینک راه یابد . در محلی که تماس با ماده ی خطرناک و پاشیدن یا بخار خطرناک به چشم نخورد استفاده از این نوع عینک می تواند سطح مناسبی از محافظت را به دست آورد .

عینک آزمایشگاهی تهویه غیر مستقیم

وجود یک دریچه ی پوشیده شده مانع پاشیده شدن ماده ی خطرناک می شود و به حرکت آزاد جریان هوا اجازه داده می شود گرچه جلوی عبور مستقیم مایع گرفته می شود . هدف به کار گیری این عینک ها محدود سازی یا جلوگیری از پاشیدن مایع به درون عینک می باشد . در صورتی که پاشیدن ماده ی شیمیایی خطر داشته باشد ، استفاده از این نوع عینک می تواند یک راه حفاظتی مطلوب باشد .

عینک آزمایشگاهی فاقد تهویه

هیچ گونه دریچه ای به چشم نمی خورد و این دسته از عینک ها جلوی ورود و عبور گرد و غبار ، مایع و بخار ها را می گیرند . در رابطه با جنبه های کاربردی که در آن ها بخار ماده ی شیمیایی خطرناک می باشد ، استفاده از این عینک ها به عنوان یک راه حفاظتی می باشد .

عینک های دسته سوم ( فاقد تهویه ) عینک های نیستند که در برابر گاز ایمن باشند و در رابطه با مواردی که عینک های آزمایشگاهی ضد گاز بایستی به چشم زده شوند ، به کار گیری این دسته از عینک ها به شکل درستی قدرت حفاظت را فراهم نمی کند .

هنگام خریداری یک عینک مناسب برای محیط کاری خطرناک خود در آغاز بایستی از نظر وجود میزان و شکل خطر محیط کاری را ارزیابی کنید تا مشخص کنید مواد خطرناک به چشم می خورند یا خیر .

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات انواع عینک ایمنی

 

 

عینک های آزمایشگاهی : تمیز کردن ، رعایت اصول بهداشتی و نگه داری

پس از استفاده ی عینک آزمایشگاهی ، پاک کردن آن یک امر مهم در آزمایشگاه به شمار می رود . چندین روش به منظور تمیز کردن آن ها مشاهده می شود . از آن جایی که تعداد زیادی از عینک ها عدسی های ضد مه ویژه ای دارند ، بایستی تلاش کنید پوشش این لنز ها خراش یا آسیب نبیند . به خصوص اگر از یک پارچه به منظور تمیز یا خشک کردن آن ها استفاده می کنید . اگر استفاده از دستمال مرطوب را برای تمیز کردن عینک خود ترجیح می دهید ، بایستی این امر به شکل آرامی باشد و به سهولت سپس آغشتگی های روی لنز ها را تحت عمل شستشو قرار دهید و بعد اجازه دهید به شکل طبیعی در معرض با هوای محیط خشک شود . روش دیگر استفاده از یک اتاقک تمیز کردن عینک می باشد . مدل KMG12 این اتاقک ها یک لامپ ضد باکتری را به کار می گیرد و هر دو اتاقک از یک چرخه ی زمانی کنترل شده بهره می برند که به شکل اتوماتیک هنگامی که چرخه به پایان برسد ، خاموش می شوند . از آن ها می شود هم برای عینک های آزمایشگاهی و هم ایمنی استفاده کرد .

 

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات انواع عینک ایمنی

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است