اسپاتول یا قاشقک آزمایشگاهی ابزاری کوچک با در اختیار داشتن یک تیغه ی انعطاف پذیر ، هموار و گسترده می باشد که به منظور مخلوط کردن ، پخش کردن و بلند کردن مواد همانند با غذا ها ، دارو ها ، خمیر و رنگ ها به کار گرفته می شود . این کلمه از کلمه ای لاتینی برای یک قطعه ی صاف چوبی یا برآمدگی کوچک ( شکلی از کلمه ی لاتینی Spatha که معنای آن شمشیر پهن می باشد ) نشات گرفته شده است و در نتیجه اشاره به یک چوب زبان (tongue depressor ) نیز می کند .

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات تجهیزات اندازه گیری

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات تجهیزات آزمایشگاه طبی

 

در آزمایشگاه ها ، اسپاتول و میکرواسپاتول ابزار کوچکی می باشند که جنس ساخت آن ها از فولاد ضد زنگ می باشد که به منظور خراشیدن ، انتقال ، یا به کار بردن پودر ها و خمیر همانند با مواد شیمیایی آزمایشگاهی استفاده می شوند . تعداد زیادی از برند های اسپاتول به اسید ها ، باز ها ، گرما و حلال های مختلف مقاومت دارند که سبب می شود به منظور به کار گیری به همراه طیف گسترده ای از ترکیبات آیده آل باشند . شکل متداولی از آن ها از فولاد ضد زنگ ساخته شده است که به شکل وسیعی به دلیل محکم و ارزان بودن به کار گرفته می شوند . آن ها به دنبال تماس با آب جوش ، اسید ها ، باز ها و اکثر حلال ها مقاوم به خرابی و از بین رفتن می باشند . تعدادی از آن ها دسته ای پلاستیکی با جنس پلی وینیل کلراید یا چوب سخت با میخ پرچ شده دارند تا در دست بهتر جا بگیرند . اسپاتول های پلی استرین به منظور انجام امور تحقیقاتی ساخته می شوند به این علت که یک بار مصرف می باشند و از هر نوع آلودگی بالقوه ای ممانعت می کنند که اغلب اوقات به دنبال استفاده از اسپاتول هایی شکل می گیرد که امکان استفاده ی مجدد از آن ها وجود دارد . آن ها هم چنین به منظور در دست گیری محصولات خشک شده توسط انجماد سخت یا انجام لیوفیلیزاسیون ایده آل می باشند .

اسپاتول های آزمایشگاهی به منظور پاک سازی مواد شیمیایی یا ترکیبات از بطری هایی با اندازه ی کوچک ، و به منظور استفاده از محیط های کشت سایر مواد روی اسلاید ها به منظور مشاهده تحت میکروسکوپ ایده آل می باشند . شما هم چنین می توانید از آن ها به منظور خراشیدن و پاک کردن نمونه ها از مواد زیستی ، یا رسوبات و باقی مانده های شیمیایی استفاده کنید . تعداد زیادی از برند های این ابزار آزمایشگاهی نسبت به اسید ها ، باز ها و حلال ها مقاوم می باشند که همین امر سبب می شود به منظور استفاده از طیف گسترده ای از ترکیبات امن باشند .

کاربرد اسپاتول های کوچک آزمایشگاهی در مطب های دندان پزشکی و آزمایشگاه ها به منظور پخش کردن یا نرم کردن قالب ها ، موم ها و سیمان ها می باشد . هنگامی که ارتودنتیست ها و دندان پزشکان از دندان قالب های مومی یا خمیری به وجود می آورند ، اغلب اوقات آن ها از اسپاتور به منظور دست کاری مواد و تراشیدن آن ها استفاده می کنند . آن ها هم چنین به منظور ایجاد و تنظیم دهان گیر ها ، گارد های دهان و سایر موارد دندان پزشکی ، اسپاتول را به کار می گیرند .

قیمت اسپاتول

برای اطلاع از قیمت قاشقک آزمایشگاهی می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است