cod متر عبارت از دستگاهی می باشد که به منظور اندازه گیری COD یا همان اکسیژن مورد نیاز شیمیایی استفاده می شود . دستگاه cod متر در گروه دستگاه های پارامتر سنج آزمایشگاهی قرار دارد و دارای انواع cod متر آنلاین و cod متر پرتابل می باشد .

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات تجهیزات اندازه گیری

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات تجهیزات آزمایشگاه طبی

 

دستگاه cod متر معمولا در آزمایشگاه هایی استفاده می شود که در آن ها نیاز به بررسی و آنالیز کیفیت آب وجود دارند از جمله صنایع آب و فاضلاب و تاسیسات تصفیه آب و یا صنایع و کارخانه جات تولید نوشیدنی و نوشابه ها .

تعریف اکسیژن مورد نیاز شیمیایی ( COD )

تست اکسیژن مورد نیاز شیمیایی ( COD ) معمولا به منظور اندازه گرفتن غیر مستقیم میزان ترکیبات آلی در آب استفاده می شود . اکثر کاربرد های COD تعیین کننده ی میزان آلاینده های آلی در آب سطحی می باشند .

نحوه ی اندازه گیری COD

میزان آن بر پایه ی تعداد میلی گرم در هر لیتر ( mg/L ) بیان می شود ، که مشخص کننده ی حجم اکسیژن مصرف شده به ازای هر لیتر محلول است . رفرنس های قدیمی ممکن است آن را بر اساس مقدار قسمتی در میلیون ( ppm ) نشان دهند و به منظور اندازه گرفتن آن از دستگاهی استفاده می شود که cod متر نام دارد .

دلیل اندازه گیری COD

COD معمولا به عنوان یک شاخص سریع وجود یک آلاینده ی آلی در آب مورد اندازه گیری قرار می گیرد . معمولا هم در تصفیه خانه های فاضلاب صنعتی و هم شهری اندازه گیری آن انجام می شود و مشخص کننده ی میزان کارآمدی فرآیند تصفیه می باشد . اندازه گیری COD هم در آب درونی و هم آب رو صورت می گیرد . کارآمدی فرآیند تصفیه معمولا در قالب حذف COD بیان می شود ، که به عنوان یک درصد از ماده ی آلی تصفیه شده در طول این چرخه اندازه گرفته می شود .

تعریف اکسیژن مورد نیاز بیوشیمیایی ( BOD )

اکسیژن مورد نیاز بیوشیمیایی یا BOD عبارت از میزان اکسیژن حل شده ی مورد نیاز ارگانیسم های هوازی زیستی در یک بدنه ی آبی به منظور تجزیه ی ماده ی آلی حاضر در یک نمونه آب داده شده در دمایی خاص طی یک بازه ی زمانی مشخص است .

BOD و COD

اکسیژن مورد نیاز بیوشیمیایی ( BOD ) تستی تجربی به شمار می رود که میزان الزامات نسبی اکسیژن فاضلاب ، آب های آلوده ، آب رو را مشخص می سازد . تست های BOD اکسیژن مولکولی استفاده شده در طول یک مدت انکوباسیون خاص به منظور تجزیه ی بیوشیمیایی ماده ی آلی ( کربن اکسیژن مورد نیاز ) و اکسیژن به کار گرفته شده به منظور اکسیده کردن ماده ی معدنی همانند با یون آهن و سولفید ها را اندازه می گیرند .

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات تجهیزات اندازه گیری

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات تجهیزات آزمایشگاه طبی

 

قیمت cod متر

برای اطلاع از قیمت دستگاه cod متر می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است