در شیمی ، الکل یک ترکیب آلی است که در آن گروه عملکردی هیدروکسیل ( -OH ) به یک اتم کربن اشباع شده متصل است . اصطلاح الکل اصلالتا اشاره به اتانول الکل ( الکل اتیل ) ، الکل شایع در نوشیدنی های الکلی ، دارد . پسوند –ol در نام شیمیایی IUPAC تمامی موادی که در آن ها گروه هیدروکسیل گروه عملکردی با بالاترین سطح اولویت است ، ظاهر می شود ، از طرف دیگر در موادی که یک گروه با اولویت بالاتر به چشم می خورد پیشوند هیدروکسی- در نام اتحادیه ی بین المللی شیمی کاربردی و محض ( IUPAC ) ظاهر خواهد شد .

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات انواع الکل

 

 

کاتالوگِ مواد شیمیایی مرک

 

مسیر های زیستی

اتانول توسط تخمیر با به کار گیری گلوکز تولید شده از قند ناشی از هیدرولیز نشاسته ، در حضور مخمر و دمایی کمتر از 37 درجه ی سانتی گراد به دست آورده می شود . به عنوان مثال ، چنین فرآیندی ممکن است توسط آنزیم اینورتاز با تبدیل ساکروز به گلوکز و فراکتوز ، سپس توسط آنزیم زیماز با تبدیل گلوکز به اتانول ( و دی اکسید کربن ) پیش برده شود .

چندین باکتری بی خطر در روده از تخمیر به عنوان شکلی از متابولیسم بی هوازی استفاده می کنند . این فرآیند متابولیکی به عنوان یک محصول زائد اتانول تولید می کند ، درست نظیر تنفس هوازی که دی اکسید کربن و آب تولید می کند . بنابراین ، بدن انسان ها مقداری الکل دارد که به صورت داخلی توسط این باکتری ها تولید می شود . در موارد نادر ، چنین امری می تواند آن قدر باشد که باعث بروز ” سندروم مستی خود به خودی ” ( auto-brewery syndrome ) شود که در آن مقادیر مست کننده ای از الکل تولید می شود .

سنتز آزمایشگاهی الکل آزمایشگاهی

چندین روش به منظور آماده سازی الکل ها در آزمایشگاه به چشم می خورند .

جایگزینی

آلکیل هالید ها با NaOh یا KOH آبی برای تولید الکل ها در جایگزینی آلیفاتیک نوکلئوفیک واکنش می دهند . ( آلکیل هالید های ثانویه و به خصوص ثالث در عوض به حذف محصول می پردازند ) . معرف های گرینیارد با گروه های کربونیل واکنش می دهند تا الکل های ثانویه و ثالث شکل گیرند . واکنش های مرتبط واکنش باربیر و واکنش نوزاکی – هیاما هستند .

کاهش

آلدهید ها یا کتون ها با سدیم بوروهیدرید یا لیتیم آلومینیوم هیدرید کاهش می یابند . کاهش دیگر توسط آلومینیوم ایزو پروپیلات ها عبارت است از کاهش Meerwein-Ponndorf-Verley . هیدروژنه کردن غیر متقارن نویوری (Noyori asymmetric hydrogenation ) کاهش غیر متقارن بتا کتو استر ها است .

هیدرولیز

آلکن ها در یک واکنش هیدراسیون کاتالیز شده ی اسیدی با استفاده از سولفوریک اسید غلیظ شده به عنوان کاتالیزور درگیر می شوند که معمولا باعث تولید الکل های ثانویه و ثالث می شود . اکسیداسیون – هیدرو بوردار کردن و کاهش - اکسی مرکوردار شدن آلکن ها در سنتز آلی امری قابل اطمینان تر است . آلکن ها با NBS و آب در واکنش تولید هالو هیدرین واکنش می دهند . آمین ها می توانند به نمک های دیازونیوم تبدیل شده که سپس هیدرولیز می شوند .

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی الکل آزمایشگاهی مرک از کمپانی merck آلمان و نیز الکل آزمایشگاهی سیگما آلدریچ موجودند

 

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات انواع الکل

 

 

قیمت الکل آزمایشگاهی

برای اطلاع از قیمت الکل آزمایشگاهی می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

 

دیدگاه ها بسته شده است