ارائه دهندگان این محصول


کلروفرم یک ترکیب آلی با فرمول CHCl3 است . کلروفرم یک مایع حجیم ، بی رنگ ، با بوی شیرین است که در مقدار زیادی به عنوان یک پیش ماده برای PTFE و خنک کننده ها تولید می شود ، ولی کاربرد دوم ( استفاده در خنک کننده ها ) رو به کاهش است . کلروفرم یکی از چهار کلرومتان ها و تری هالومتان ها است .

 

کاتالوگِ مواد شیمیایی مرک

 

کاربرد های کلروفرم

از نظر مقیاس ، مهم ترین واکنش این ترکیب آلی با هیدروژن فلوئورید است تا مونو کلرو دی فلوئورو متان شکل گیرد ، یک پیش ماده در تولید پلی تترا فلوئورو اتیلن .

حلال

هیدروژن متصل به کربن در کلروفرم در اتصال هیدروژنی شرکت می کند . به صورت جهانی از کلروفرم در ساخت آفت کش ها ، به عنوان یک حلال برای چربی ها ، روغن ها ، لاستیک ، آلکالوئید ها ، موم ها ، gutta percha و رزین ها ، به عنوان یک عامل تمیز کننده ، ضد عفونی کننده ، در کپسول های آتش نشانی و در صنعت لاستیک استفاده می شود . CDCl3 یک حلال متداول استفاده شونده در طیف سنجی NMR است .

معرف

به عنوان یک معرف ، از این ترکیب آلی به عنوان یک منبع گروه CCl2 دي كلروكاربن استفاده می شود . کلروفرم با هیدروکسید سدیم آبی معمولا در حضور کاتالیزور انتقال فازی برای تولید CCl2، دي كلروكاربن ، واکنش می دهد . این معرف اورتو – فرمیلاسیون حلقه های آروماتیک فعال شده ای نظیر فنول ها را تحت تاثیر قرار می دهد و در واکنشی به اسم واکنش ریمر – تایمان ، آریل آلدهید ها را تولید می کند . در یک حالت دیگر می توان کاربن را توسط یک آلکن به شکل یک مشتق سیکلو پروپان به دام انداخت . در واکنش Kharasch addition کلرفرم رادیکال آزاد CHCl2 را علاوه بر آلکن ها شکل می دهد .

ایمنی

کلرو فرم بعد از خوردن ، استنشاق توسط پستانداران یا در معرض پوست آن ها قرار گرفتن ، به خوبی جذب ، متابولیزه و به سرعت حذف می شود . پاشیدن تصادفی آن به داخل چشم ها باعث سوزش می شود . در معرض گذاری طولانی مدت آن با پوست می تواند منجر به شکل گیری زخم ناشی از چربی زدایی شود . حذف آن به طور کلی از شش ها به شکل کلروفرم و دی اکسید کربن است ، کمتر از 1 درصد از طریق ادرار خارج می شود .

این ترکیب در کبد توسط آنزیم های سیتوکروم P-450 ، به واسطه ی اکسایش به فوسژن ( phosgene ) و کاهش به رادیکال آزاد دی کلرو متیل ، متابولیزه می شود . سایر متابولیت های کلروفرم شامل کلرو متانول ، اسید هیدروکلریک ، کلرید هیدروژن و digluathionyl dithiocarbonate می شود ، به نحوی که دی اکسید کربن محصول نهایی بارز متابولیسم است .

از ویژگی های دیگر آن می توان به سرکوبی سیستم عصبی مرکزی ( CNS ) اشاره کرد که در نهایت سبب کمای عمیق و سرکوبی مرکز تنفسی می شود . زمانی که کلروفرم هضم شود ، سبب بروز علائمی مشابه با هنگام استنشاق آن می شود . به دنبال فرو بردن آن به داخل معده به مقدار 7.5 گرم بیماری جدی بروز می یابد . متوسط مقدار کشنده ی آن در زمان خوردن برای یک فرد بالغ تخمین زده می شود که در حدود 45 گرم باشد .

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی کلروفرم مرک از کمپانی merck آلمان و نیز کلروفرم سیگما آلدریچ موجودند

قیمت کلروفرم

برای اطلاع از قیمت کلرفرم می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است