ارائه دهندگان این محصول


آب ژاول یا آب اکسیژنه یک ترکیب شیمیایی با فرمول H2O2 است . در خالص ترین شکل خود آب اکسیژنه یک مایع بدون رنگ و اندکی چسبناک تر به نسبت آب است ، گرچه به دلایل امنیتی از آن معمولا به عنوان یک محلول آبی استفاده می شود . آب اکسیژنه ساده ترین پروکسید موجود است ( یک ترکیب دارای تک اتصال اکسیژن – اکسیژن ) و استفاده های آن شامل یک اکسید کننده ی قوی ، عامل سفید کننده و ضد عفونی کننده می شود . آب اکسیژنه غلیظ یک نمونه اکسیژن واکنشی است که از آن به عنوان یک محرک در پرتاب موشک استفاده می شود .

 

کاتالوگِ مواد شیمیایی مرک

 

اغلب اوقات از آب اکسیژنه به عنوان ” آبی که تنها یک اتم اکسیژن ” دارد یاد می شود ، توصیفی که می تواند تفکر نا درستی از شباهت شیمیایی بارز بین این دو ترکیب به وجود آورد . با آن که آن ها دارای ظاهر و نقطه ی جوش یکسان هستند ، ولی آب ژاول خالص اگر گرم تا جوشیده شود منفجر شده و به دنبال تماس باعث ایجاد سوختگی های شدید بر روی پوست می شود و می تواند به دنبال تماس با مواد سبب شعله ور شدن آن ها شود . به همین خاطر ، معمولا آب اکسیژنه به شکل یک محلول رقیق حمل می شود ( خلوص استفاده برای مصرف خانگی در ایالات متحده 3 تا 6 درصد است که تا حدی به نسبت اروپا بالاتر می باشد ) . ویژگی های شیمیایی آن به واسطه ی طبیعت اتصال نا پایدار پروکسید آن است . از آب اکسیژنه می توان برای استریل کردن سطوح مختلف ، از جمله ابزار جراحی استفاده کرد و از آن به عنوان یک دستگاه بخار برای استریل سازی اتاق نیز می توان استفاده کرد . H2O2 تاثیر بسیار زیادی علیه ویروس ها ، باکتری ها ، مخمر ها و هاگ های باکتریایی دارد . به طور کلی علیه باکتری های گرم مثبت به نسبت گرم منفی موثر تر است ، گرچه حضور کاتالاز یا سایر پراکسیداز ها در این موجودات زنده می تواند باعث افزایش مقاومت نسبت به غلظت های پایین آب اکسیژنه شود . غلظت های بیشتر آب اکسیژنه ( 10 تا 30 درصد ) و مدت زمان های تماس طولانی تر برای فعالیت کشندگی هاگ ها نیاز است .

کاربرد های آب اکسیژنه

آب ژاول به عنوان یک جایگزین امن محیطی در برابر سفید کننده های مبتنی بر کلر دیده می شود ، چون به شکل اکسیژن و آب در می آید و به طور کلی به عنوان یک عامل ضد میکروبی توسط سازمان دارو و غذای ایالات متحده ( FDA ) امن شناخته شده است .

در قدیم از آب ژاول به منظور ضد عفونی کردن جراحت ها استفاده می شد ، تا قسمتی دلیل این کار قیمت کم آن و موجودیت فراوان در مقایسه با سایر ضد عفونی کننده ها بود . الان این تصور وجود دارد که آب اکسیژنه فرآیند خوب شدن را آهسته می کند و منجر به شکل گیری خراش می شود چون سلول های پوستی تازه تشکیل شده را از بین می برد . تنها یک غلظت بسیار کم از آب اکسیژنه می تواند خوب شدن زخم را تنها اگر به طور مداوم به کار گرفته نشود ، تحریک کند . استفاده ی آن در جراحی می تواند منجر به شکل گیری حباب گازی شود . با وجود این هم چنان از آب اکسیژنه برای درمان زخم در بسیاری از کشور های در حال توسعه استفاده می شود .

آب ژاول به دنبال تماس توسط پوست جذب می شود و حباب مویین موضعی شکل می دهد که به دنبال آن پوست به صورت موقتی سفید می شود .

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی آب اکسیژنه مرک از کمپانی merck آلمان و نیز آب اکسیژنه سیگما آلدریچ موجودند

قیمت آب اکسیژنه

برای اطلاع از قیمت هیدروژن پر اکسید می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است