ارائه دهندگان این محصول


متانول ، که هم چنین با نام های متیل الکل ، الکل چوب ، نفتای چوب ، متیل هیدرات نامیده می شود یک ماده ی شیمیایی با فرمول CH3OH است . متانول نام ” الکل چوب ” را به این دلیل به دست آورده است که در گذشته به عنوان یک محصول فرعی تقطیر نابود کننده ی چوب به دست آورده می شده است . امروزه ، متانول صنعتی در یک فرآیند کاتالیزوری مستقیما از مونو اکسید کربن ، دی اکسید کربن و هیدروژن به دست آورده می شود .

 

کاتالوگِ مواد شیمیایی مرک

 

متانول ساده ترین نوع الکل است به نحوی که تنها یک گروه متیلی در اتصال با یک گروه هیدروکسیل دارد . مایعی سبک ، فرار ، بدون رنگ و اشتعال پذیر با یک بوی متمایز است که بسیار مشابه با بوی اتانول ( الکل نوشیدنی ) می باشد . گرچه ، بر خلاف اتانول ، متانول بسیار سمی است و اصلا مناسب مصرف نیست . در دمای اتاق ، متانول یک مایع قطبی است و به عنوان ضد یخ ، حلال ، سوخت و هم چنین یک عامل دناتوره کننده برای اتانول استفاده می شود . از آن هم چنین برای تولید بیو دیزل ( زیست دیزل ) از طریق واکنش ترانس استریفیکیشن استفاده می شود .

متانول به صورت طبیعی در متابولیسم های غیر هوازی بسیاری از گونه های باکتریایی تولید می شود و معمولا در مقادیر اندک در محیط وجود دارد . در نتیجه ، اتمسفر در خود مقدار اندکی بخار متانول دارد ، ولی تنها در چند روز ، متانول جوی توسط نور خورشید اکسیده شده تا دی اکسید کربن و آب شکل گیرند .

متانول هم چنین در مقادیر فراوان در نواحی شکل دهنده ی ستاره در فضا پیدا می شود و در فضاشناسی به عنوان یک عامل نشان دهنده ی چنین مناطقی به کار گرفته می شود . کشف آن از طریق خطوط انتشار خیالی آن صورت می گیرد .

کاربرد های متانول آزمایشگاهی

از متانول تا حد زیادی به شکل اساسی به عنوان یک ماده ی خام برای تولید مواد شیمیایی و هم چنین به عنوان سوخت برای خودرو های خاص استفاده می شود . همان طور که در بالا اشاره شد ، متانول یک عامل دناتوره کننده ی متداول است . به عنوان یک حلال متداول آزمایشگاهی ، استفاده از آن به خصوص برای HPLC ، طیف سنجی UV / VIS و LCMS مفید است .

متانول برای مصرف آزمایشگاهی

متانول به شکل تجاری در خلوص مختلف برای مواد شیمیایی به چشم می خورد :

  • کیفیت ” سنتزی ” ( مشابه با متانول معمولی تجاری )
  • کیفیت تحلیلی تایید شده
  • کیفیت های بسیار خالص برای ساخت نیمه هادی

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی متانول آزمایشگاهی مرک از کمپانی merck آلمان و نیز متانول آزمایشگاهی سیگما آلدریچ موجودند

قیمت متانول آزمایشگاهی

برای اطلاع از قیمت متانول مرک می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است