کلرید منگنز ( II ) بیان کننده ی یک سری ترکیبات با فرمول MnCl2(H2O)x است که در آن حرف x می تواند 0 ، 2 یا 4 باشد . تیترا هیدرات مرسوم ترین فرم ” کلرید منگنز ( II ) ” است که با فرمول MnCl2·4H2O در متون علمی نوشته می شود ، ولی فرم غیر آب دار و دی هیدرات MnCl2·2H2O نیز شناخته شده اند . همانند با تعداد زیادی از نمونه های منگنز ( II ) ، این نمک ها به رنگ صورتی ، با ظاهری رنگ پریده هستند که مشخصه ی کمپلکس های فلزی انتصالی با پیکربندی های چرخش بالای d5 است .

 

کاتالوگِ مواد شیمیایی مرک

 

خصوصیات شیمیایی کلرید منگنز

فرم بدون آب این ترکیب شیمیایی یک جامد پلیمری است که یک ساختار شبه کلرید کادمیوم لایه دار شده قبول می کند . این تترا هیدرات حاوی مولکول های 8 وجهی ترانس -Mn(H2O)4Cl2 است . این هیدرات قابلیت حل شدن در آب را دارد تا محلول های اسیدی ملایمی با pH در حدود 4 به وجود آورد .

کلرید منگنز یک اسید ضعیف لوئیس محسوب می شود که که با یون های کلرید واکنش نشان می دهد تا یک سری جامد حاوی یون های زیر [MnCl3], [MnCl4]2− و [MnCl6]4− به وجود آورد . هم [MnCl3] و همMnCl4]2− پلیمری هستند .

جنبه های کاربردی کلرید منگنز

کاربرد اصلی این ترکیب شیمیایی در تولید باتری های سلول خشک است . کلرید منگنز پیش ماده ای برای ترکیب متیل سیکلو پنتا دینیل تری کربونیل منگنز محسوب می شود .

کلرید منگنز در 31P-NMR برای تعیین اندازه و لایه ای بودن وزیکول های فسفو لیپید به کار گرفته می شود . هنگامی که کلرید منگنز به یک محلول وزیکولار افزوده می شود ، یون های پارا مغناطیس Mn2+ آزاد می شوند ، در پایان سبب آشفته سازی زمان ریلکسیشن گروه های فسفات فسفو لیپید ها و توسعه دهی سیگنال رزونانس 31P می شوند . تنها فسفو لیپید های قرار گرفته در بیرونی ترین تک لایه ی در معرض قرار گرفته با Mn2+ این وسیع شدگی را تجربه می کنند . این اثر برای وزیکول های چند لایه ناچیز است ولی برای وزیکول های بزرگ تک لایه ، یک افت در حدود 50 درصدی در شدت سیگنال دیده می شود .

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی کلرید منگنز مرک از کمپانی merck آلمان و نیز کلرید منگنز سیگما آلدریچ موجودند .

قیمت کلرید منگنز ؛

برای اطلاع از قیمت منگنز کلرید می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است