اکسید منگنز ( VII ) ( هپتوکسید منگنز ) یک ترکیب معدنی است که فرمول شیمیایی Mn2O7 را دارد . این مایع فرار قابلیت واکنش دهی بسیار بالایی دارد و معمولا استفاده از آن مورد بحث گذاشته می شود تا این که به عمد آماده شود . این ترکیب یک اکسید کننده ی خطرناک به شمار می رود و در آغاز در سال 1860 شرح داده شد . این ترکیب اسید آن هیدرید ، اسید پرمنگنیک است .

 

کاتالوگِ مواد شیمیایی مرک

 

کاربرد اکسید منگنز

اکسید منگنز ( IV ) یک ترکیب معدنی با فرمول MnO2 است . این جامد به رنگ قهوه ای یا مشکی است و به شکل طبیعی به عنوان پیرولوسیت معدنی مشاهده می می شود که سنگ معدن اصلی منگنز و جزئی از کلوخه های منگنزی به شمار می رود . کاربرد اصلی اکسید منگنز برای باتری های سلول خشک ، همانند با باتری آلکالاین و باتری روی-کربن است . MnO2 هم چنین به عنوان یک رنگ دانه و در قالب یک پیش ماده برای دیگر ترکیبات منگنزی ، نظیر KMnO4 به کار گرفته می شود . از آن به عنوان معرفی در سنتز آلی ، به عنوان نمونه برای اکسیداسیون MnO2 استفاده می شود که α polymorph می تواند طیفی از اتم ها ( و هم چنین مولکول های آب ) را در ” کانال ها ” یا ” تونل های ” بین هشت ضلعی اکسید منیزیم جا دهد . توجه ی قابل توجهی به α-MnO2 به عنوان یک کاتد احتمالی برای باتری های یونی لیتیومی شده است .

اکسید منگنز ( III ) یک ترکیب شیمیایی با فرمول Mn2O3 است . Mn2O3 با سایر اکسید های فلزی انتقالی تفاوت دارد و ساختار corundum (Al2O3) را نمی پذیرد . معمولا به دو شکل مختلف دیده می شود یعنی ، α-Mn2O3 و γ-Mn2O3 با آن که یک شکل با فشار بالا با ساختار CaIrO3 نیز مشاهده شده است . اکسید منگنز ( II ، III ) یک ترکیب شیمیایی با فرمول Mn3O4 است . منگنز دارای دو حالت اکسیداسیون +2 و +3 است و این فرمول اغلب اوقات به شکل MnO.Mn2O3 نوشته می شود . Mn3O4 در طبیعت به عنوان هاسمانیت ( hausmannite ) معدنی پیدا می شود .

اکسید منگنز ( II ) یک ترکیب معدنی با فرمول شیمیایی MnO است . این ترکیب کریستال هایی به رنگ سبز شکل می دهد . این ترکیب به مقدار گسترده به عنوان قسمتی از کود ها و افزودنی های غذایی تولید می شود .

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی اکسید منگنز مرک از کمپانی merck آلمان و نیز اکسید منگنز سیگما آلدریچ موجودند

قیمت اکسید منگنز ؛

برای اطلاع از قیمت منگنز اکسید می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است