استات پتاسیم (KCH3COO) نمک پتاسیوم اسید استیک به شمار می رود .

 

کاتالوگِ مواد شیمیایی مرک

 

کاربرد های استات پتاسیم

یخ زدایی

از این نمک می توان به یک عنوان یک عامل یخ زدا به جای نمک های کلرید همانند با کلرید کلسیم یا کلرید منیزیم استفاده کرد . جنبه های مثبت آن را در مقایسه به این صورت می توان گفت که بر روی خاک ها اثرات بی خطر تری داشته و به مقدار زیادی ویژگی خورندگی آن کمتر است و به همین علت برای باند های فرودگاه استفاده از آن ترجیح داده می شود . گرچه قیمت آن بیشتر است . این نمک هم چنین یک عامل خاموش کننده ی آتش به شمار می رود که در کپسول های آتش نشانی کلاس K به سبب توانایی آن در خنک کردن و شکل دادن پوسته ای بر روی روغن های در حال سوختن ، به کار گرفته می شود می شود .

افزودنی غذایی

از این ترکیب شیمیایی به عنوان یک افزودنی غذایی در قالب یک نگهدارنده و متعادل کننده ی میزان اسیدی بودن مواد غذایی استفاده می شود . در حوزه ی اتحادیه ی اروپا ، روی آن برچسب عدد ای E261 خورده است ، هم چنین به منظور استفاده در کشور های ایالات متحده ، نیوزلند و استرالیا مورد تایید قرار گرفته است . دی استات هیدروژن پتاسیم ( CAS ) با فرمول شیمیایی KH(OOCCH3)2 یک افزودنی غذایی مرتبط با همان عدد ای مشابه با استات پتاسیم است .

پزشکی و بیوشیمی

در حوزه ی پزشکی ، از استات پتاسیم به عنوان بخشی از پروتکل های جایگزینی در درمان کتواسیدوز دیابتی به سبب توانایی آن در تجزیه به بی کربنات و کمک به خنثی کردن استات اسیدوتیک ، استفاده می شود .

استات پتاسیم در رشته ی زیست مولکولی به عنوان عاملی به منظور ایجاد رسوب سولفات دودسیل ( DS ) و پروتئین های متصل به DS استفاده می شود که به حذف پروتئین ها از DNA اجازه می دهد . از آن هم چنین به عنوان یک نمک برای ایجاد رسوب اتانول DNA استفاده می شود .

این ترکیب در مخلوط ها به منظور حفظ ، تثبیت و مومیایی کردن بافت استفاده می شود . اکثر موزه ها امروزه از روش مبتنی بر فرمالدهید پیشنهاد شده به وسیله ی کایزرلینگ در سال 1897 استفاده می کنند که حاوی استات پتاسیم است . به عنوان نمونه ، باید گفت که جسد مومیایی شده ی رهبر سابق شوروی ، لنین ، در حمامی آکنده از استات پتاسیم غوطه ور شده است .

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی استات پتاسیم مرک از کمپانی merck آلمان و نیز استات پتاسیم سیگما آلدریچ موجودند

قیمت استات پتاسیم ؛

برای اطلاع از قیمت پتاسیم استات می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است