ارائه دهندگان این محصول


یدید جیوه ( II ) یک ترکیب شیمیایی به فرمول HgI2 و با ظاهری شکل گرفته از کریستال های به رنگ قرمز – نارنجی است . برخلاف کلرید جیوه این ترکیب شیمیایی به سختی در آب حل می شود .

 

کاتالوگِ مواد شیمیایی مرک

 

شرایط / مواد

شامل : گرما ، نور ، برومید ها ، کلرید ها ، آموینا ، قلیا ها ، سیانید ها ، نمک های مس ، نمک های سرب ، یدوفرم و پروکسید هیدروژن .

 

کاتالوگِ مواد شیمیایی مرک

 

خصوصیات یدید جیوه

این ترکیب شیمیایی خصوصیت thermochromism از خود نشان می دهد یعنی : هنگامی که در بالای 126 درجه ی سانتی گراد حرارت می بیند ، محتمل تغییر فازی از ساختار آلفا کریستالین به یک شکل بتای زرد رنگ پریده ، تبدیل می شود . به دنبال خنک شدن نمونه ، این ماده کم کم رنگ اصلی خود را به دست می آورد . معمولا از آن به منظور نشان دادن ویژگی thermochromism استفاده می شود .

تولید یدید جیوه

این ماده ی شیمیایی با اضافه کردن یک محلول آبی به یدید پتاسیم به یک محلول آبی کلرید جیوه ( II ) با هم زدن شکل می گیرد ، رسوب شکل گرفته صاف ، شسته و در دمای 70 درجه ی سانتی گراد خشک می شود .

کاربرد های یدید جیوه

  • یدید جیوه ( II ) برای مهیا کردن معرف نسلر به منظور کشف حضور آمونیاک به کار گرفته می شود .
  • یدید جیوه ( II ) یک ماده ی نیمه هادی به شمار می رود که در کشف اشعه ی ایکس و گاما و دستگاه های تصویر برداری عمل کننده در دمای اتاق ، استفاده می شود .
  • یدید جیوه ( II ) را می شود به صورت طبیعی فوق العاده نادر کوکینیت معدنی یدا کرد .
  • در دام پزشکی ، از این ترکیب شیمیایی در پماد های تاول ، اگزوستوز و غیره استفاده می شود .
  • در بسیاری از واکنش ها تشکیل رسوب می دهد .
  • از این ترکیب یک ترکیب شیمیایی از جیوه و ید محسوب می شود . فرمول شیمیایی آن Hg2I2 می باشد . یک ترکیب حساس به نور که به سادگی به جیوه و HgI2 تجزیه می شود .

استفاده های تاریخی

یدید جیوه ( II ) ، که به اسم پروتیودید نیز شناخته می شود ، داروی بسیار مرسومی بوده که در قرن 19 به کار گرفته می شده است ، این دارو برای هر چیزی از بیماری کلیوی تا آکنه مورد تجویز قرار می گرفته است . هم چنین درمان انتخابی برای سفلیس به شمار می رفته است . در تعداد زیادی از داروخانه های دنیا بدون نیاز به نسخه ی پزشک آن را در اختیار افراد قرار می داده اند ، مرسوم ترین شکل آن ترکیبی از پروتیودید ، لیکوریس ، گلیسرین و مارشملو است .

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی یدید جیوه مرک از کمپانی merck آلمان و نیز یدید جیوه سیگما آلدریچ موجودند

 

قیمت یدید جیوه

برای اطلاع از قیمت جیوه یدید می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است