ارائه دهندگان این محصول


جیوه یک عنصر شیمیایی با نماد Hg و عدد اتمی 80 در جدول تناوبی مندل است . نام مرسوم آن نقره ی سریع ( quick silver ) است و در گذشته با نام hydrargyrum شناخته می شده است . جیوه یک عنصر بلاک – دی نقره ای سنگین به شمار می رود که تنها عنصر فلزی است که تحت شرایط استاندارد در دما و فشار اتاق به شکل مایع است ، تنها عنصر دیگری که تحت این شرایط مایع است برومین نام دارد ، با آن که فلزاتی نظیر سیزیوم ، گالیوم و روبیدیم در دمای بالاتر از دمای اتاق ذوب می شوند .

 

کاتالوگِ مواد شیمیایی مرک

 

این عنصر شیمیایی در سراسر جهان اکثرا به شکل سولفور سیماب ( سینابار – cinnabar ) ( سولفید جیوه ) رسوب می شود . رنگ دانه قرمز رنگ ورمیلیون به وسیله ی خرد کردن طبیعی سینابار یا سولفید جیوه سنتزی تهیه می شود .

استفاده از جیوه در آزمایشگاه

برخی از ترمومتر های پزشکی ، به ویزه آن هایی که برای دما های بالا به کار گرفته می شوند ، با این عنصر شیمیایی انباشته می شوند به صورتی که این ماده ی شیمیایی با گذشت زمان ناپدید می شود . در کشور آمریکا فروش بدون مجوز ترمومتر های تب جیوه ای از سال 2003 منع شده است .

این عنصر شیمیایی هم چنین در تلسکوب آینه ای مایع استفاده می شود .

برخی از تلسکوپ های انتقالی از سینکی که با این عنصر شیمیایی پر شده است برای ایجاد یک آینه ی صاف و مطلقا افقی استفاده می کنند که در مشخص سازی یک مرجع ستونی یا مطلقا عمودی مفید است . آینه های قطع مخروطی افقی مقعر ممکن است با چرخاندن فرم مایع آن بر روی یک صفحه ( دیسک ) به وجود آیند ، شکل قطع مخروطی مایع در نتیجه نور تابشی منعکس کننده و متمرکز کننده ای شکل می دهد . چنین تلسکوپ هایی به نسبت تلسکوپ های بزرگ قراردادی تا حداکثر 100 برابر قیمت کمتری دارند ولی امکان چرخاندن آینه وجود ندارد و همواره به طرف بالا است .

فرم مایع این عنصر شیمیایی قسمتی از الکترود مرجع ثانویه ی محبوب ( به اسم الکترود کالومل ) در مبحث الکتروشیمی به عنوان جایگزینی برای الکترود استاندارد هیدروژنی به شمار می رود . الکترود کالومل به منظور تامین پتانسیل الکترود های نیم سلول ها استفاده می شود . نقطه ی سه گانه ی این عنصر شیمیایی - −38.8344 درجه ی سانتی گراد – یک نقطه ی ثابت محسوب شده که به عنوان یک دمای استاندارد برای مقیاس بین المللی دما استفاده می شود .

در قطب سنجی هم الکترود جیوه ی سقوطی و هم الکترود سقوطی جیوه ی آویزان از شکل عنصری این ماده ی شیمیایی استفاده می کنند . این استفاده به الکترود جدید آلوده نشده اجازه می دهد برای هر اندازه گیری یا هر آزمایش جدید از آن بتوان استفاده کرد .

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی جیوه مرک از کمپانی merck آلمان و نیز جیوه سیگما آلدریچ موجودند

قیمت جیوه

برای اطلاع از قیمت جیوه می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است