ارائه دهندگان این محصول


تارتاریک اسید یک اسید معدنی با ساختار کریستالی و به رنگ سفید است که در تعداد زیادی از گیاهان به شکل طبیعی مشاهده می شود که بارز ترین آن ها انگور است . نمک این اسید معدنی ، بی تارترات پتاسیم ، که به شکل متداولی به عنوان کرم تارتار شناخته می شود به شکل طبیعی در فرآیند شراب سازی به وجود می آید . این اسید معمولا با بی کربنات سدیم ترکیب و در قالب پودر خمیر مایه به عنوان یک عامل فراهم کننده ی یک فاز ترک کننده در مهیا سازی غذا ،به کار گرفته می شود . خود این اسید به غذا ها به عنوان یک آنتی اکسیدان افزوده می شود و مزه ی ترش واضحی از خود بر جا می گذارد . تارتاریک یک آلفا هیدروکسی اسید کربوکسیلیک بوده و خصوصیات اسیدی آن مشابه با اسید های دو پروتیک و آلداریک و یک مشتق دی هیدروکسیل از سوکسینیک اسید است .

 

 

کاتالوگِ مواد شیمیایی مرک

 

فرم طبیعی تارتاریک اسید مولکولی دست سان ( کایرال ) است ، یعنی دارای مولکول هایی است که که در تصاویر آینه ای خود بر روی هم قرار نگرفته اند ( بر هم منطبق نیستند ) . این ماده ، یک ماده ی خام مفید در علم شیمی آلی به منظور سنتز دیگر مولکول های دست سان است . فرم طبیعی این اسید یا L-(+)-tartaric acid یا لوو تارتاریک اسید است .

جنبه های کاربردی تارتاریک اسید

تارتاریک اسید و مشتقات آن دارای مجموعه ای از کاربرد های متنوع در زمینه ی داروشناسی هستند . به عنوان نمونه ، تارتاریک اسید در ایجاد نمک های گاز دار ، در ترکیب با اسید سیتریک ، به کار گرفته می شده است تا مزه دارو های خوراکی بهتر شود . مشتق آنتی مونیل پتاسیم این اسید که به عنوان تارتار قی آور مشهور است در دارو ها در دوز کم ، در شربت سرفه به عنوان یک اسپکتورانت ، به کار گرفته می شود .

تارتاریک اسید هم چنین دارای کاربرد های دیگری در حوزه ی صنعت است . دیده شده است که این اسید یون های فلزی را همانند با کلسیم و منیزیم کی لیت می کند . در نتیجه ، از این اسید معدنی در صنایع فلزی و کشاورزی به عنوان عامل کی لیت کننده برای ریز مغذی های پیچیده در کود خاک و برای تمیز کردن سطوح فلزی حاوی آلومینیوم ، مس ، آهن و به ترتیب آلیاژ های این فلزات ، استفاده می شود .

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی تارتاریک اسید مرک از کمپانی merck آلمان و نیز تارتاریک اسید سیگما آلدریچ موجودند

 

قیمت تارتاریک اسید

برای اطلاع از قیمت اسید تارتاریک می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است