میکروپلیت یا در تعریف دیگر چند چاله ای ، عبارت از یک صفحه ی صاف با چند ” حفره ” می باشد که برای لوله های آزمایش کوچک به کار گرفته می شود . این دستگاه به یکی از استاندارد ترین ابزار ها در تحقیقات آنالیزی و آزمایشگاه های تست های تشخیص بالینی تبدیل شده است . یکی از متداول ترین استفاده های این ابزار در روش های ایمونو سوربنت ( ELISA ) است که بنیاد اکثر آزمایش های تشخیص پزشکی در انسان و حیوانات به شمار می رود .

هر چاله ی یک میکروپلیت اغلب اوقات چیزی بین نانو لیتر تا چندین میلی لیتر مایع را در خود حفظ می کند . از آن ها می شود به منظور ذخیره سازی پودر خشک یا به عنوان محفظه هایی برای حمایت از جا گذاری لوله ی شیشه ای استفاده کرد . چاله ها می توانند دایره ای شکل یا مربعی باشند . در رابطه با مواد کاربردی مرتبط با ذخیره ی ترکیبات ، چاله های مربعی شکل با در پوش هایی که به خوبی جفت و جور می شوند و سیلیکونی هستند ترجیح داده می شوند . میکروپلیت ها را می شود برای مدت زمان های طولانی در دما های پایین نگهداری کرد ، می شود به منظور بالا بردن سرعت تبخیر حلال از چاله هایشان آن ها را حرارت داد و حتی می توان با فویل یا فیلم شفاف تحت تاثیر گرما قرار داد . میکروپلیت ها با لایه ای از مواد صافی که داخل آن ها جا گذاری شده است در اوایل دهه ی 80 به وسیله ی چندین کمپانی شکل گرفتند ، و امروزه ، برای هر نوع کاربردی در تحقیقات علوم زیستی مورد استفاده قرار می گیرند از جمله مواردی همانند با فیلتراسیون ، جدا سازی ، کشف اپتیکال ، ذخیره سازی ، مخلوط کردن واکنش ، کشت سلول و کشف فعالیت ضد میکروبی .

رشد روز افزون تحقیقاتی که در ارتباط با سلول های زنده صورت می گیرد منجر به شکل گیری دسته ی جدیدی از میکروپلیت ها می شود که ویژه ی کشت بافت می باشند . سطح این محصولات با استفاده از یک تخلیه ی پلاسمای اکسیژن تحت تغییر یافته قرار گرفته است تا سطح آن ها بیشتر آب دوست باشد تا بدین وسیله رشد سلول های چسبنده روی سطح سهل تر باشد که در غیر این صورت شدیدا آب گریز خواهند بود .

تعدادی از کمپانی ها ربات هایی مخصوص کنترل و جا به جایی میکروپلیت ها ساخته اند . این ربات ها ممکن است نقش کنترل کننده ی مایع را بر عهده داشته باشند که نمونه های مایع را از این پلیت ها به بیرون می کشند یا ممکن است به اصطلاح ” حرکت دهنده های پلیت ” تلقی شوند که آن ها را بین ابزار های آزمایشگاهی منتقل می کنند ، یا هتل های پلیت برای به کار گیری درز گیر های حرارتی ، باز کننده های پلیت به منظور از بین بردن درز گیر های حرارتی ، یا انکوباتور های میکروپلیت به منظور اطمینان خاطر ساختن از وجود گرمایی پایدار و مداوم در طول آزمایش باشند . کمپانی های سازنده ی ابزار آزمایشگاهی چیزی طراحی کرده اند که نام plate readers ( مطالعه کنندگان پلیت ) به آن ها داده شده است که قادر به این می باشند که رخداد های فیزیکی ، شیمیایی و زیستی را در نمونه هایی که در این پلیت ها قرار گرفته اند ، مطالعه و کشف کنند .

 

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است